ÇOMÜ Tıp ilk 20’de

Tıpta Uzmanlık Sınavı’nda (TUS) Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi, ilk 20 üniversite arasında yerini aldı.

ÇOMÜ’nün haberine göre; Tıpta Uzmanlık Sınavı’nın  değerlendirilmesi ilk kez Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılırken, değerlendirme kapsamında puan ortalamalarına göre üniversitelerin başarı sıralaması oluşturuldu. Bu değerlendirmeye göre Üniversitemiz ilk 20 üniversite arasına girdi.

Değerlendirme kapsamında 73 Tıp Fakültesinin olduğunu belirten ÇOMÜ Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Alper Akçalı, “Rapora göre Üniversitemiz Tıp Fakültesi mezunları TUS’un Klinik Bilimler testindeki aldıkları puan ortalamaları ile 20. sırada yer aldılar. Tıp Fakültesi olarak bütüncül bir yaklaşımla, kanıta dayalı güncel bilgileri kullanan, koruyucu, tedavi edici ve rehabilite edici hekimlik uygulamalarını yerine getirecek hekimler yetiştirme hedefi ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu hedef doğrultusunda amacımız mezun öğrencilerimizin TUS’ta elde ettikleri başarıyı daha da yukarıya taşımak” dedi.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com