Nüfus Müdürlüğü’nden özel bilgilendirme

Çanakkale Nüfus İl Müdürlüğü’nden yapılan yazılı bilgilendirmede en randevuların sistem üzerinden alındığı vurgulanırken, günlük toplamda 200 civarında randevu verildiği belirtildi.

19 Haziran 2018 tarihli gazetemizde yer verdiğimiz Nüfus Müdürlüğü’nden alınabilecek en yakın randevu tarihinin 5 Temmuz olması ile ilgili haberimize istinaden Çanakkale Nüfus İl Müdürlüğü’nden yazılı bir açıklama yapıldı.

Çanakkale Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi: “Çanakkale Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğü’nün TC Kimlik Kartı, sürücü belgesi ve pasaport başvuru işlemleri Alo 199 ve https://randevu.nvi.gov.tr/#/nvi/randevu-al web adresi üzerinden alınan randevular doğrultusunda yapılmaktadır.

Randevulu işlemlere ek olarak Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğünün yazılı talimatları doğrultusunda kayıp başvuruları ve acil durumlarda işlemler randevusuz  yapılmaktadır.

Alo 199 ve https://randevu.nvi.gov.tr/#/nvi/randevu-al web adresinde günlük ortalama 130 T.C. Kimlik Kartı, 25 umuma mahsus pasaport ve 45 civarında sürücü belgesi randevusu verilmekte olup, ayrıca İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü tarafından alınan hizmet ve hususi pasaport işlemleri randevu sistemine dâhil olmamakla birlikte günlük 30-35 arası ortalama başvuru alınmaktadır.

Nüfus ve Vatandaşlık Genel Müdürlüğü’nün randevu portalından verilen randevularda ilimizde yaşayan vatandaşlarımızın yanı sıra  içinde bulunduğumuz tatil dönemi nedeniyle şehrimizi ziyaret eden vatandaşlarımız tarafından da çoğunlukla kullanılmaktadır.”  Aslı YıldızBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com