“Mutlaka ama mutlaka sandığa!”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Salı günü saat 21.00’de Barbaros Mahallesi’nde bulunan Türkmen’in kahvesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Gökhan, vatandaşa yapmış olduğu konuşmasında bu seçimlerin çok önemli olduğunu ve mutlaka ama mutlaka sandığa gidilmesi gerektiğini vurguladı. Gökhan, Çanakkale’de bulunan bazı basın kuruluşlarını GESTAŞ beslemesi olarak nitelendirerek, halkın doğru haber alma özgürlüğünün engellendiğini vurguladı.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’a kahvede yapmış olduğu konuşmasında, Belediye Başkan Yardımcısı Rebiye Ünüvar, Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık ve partililerde eşlik etti.

“ADALET DUYGUSU ZEDELENDİ, YARGIYA İNANÇ KIRILDI”

Gökhan yapmış olduğu konuşmasında, “Tek adam rejiminde bir kişi bütün yetkileri elinde toplayacaktır, bu süreç çok tehlikeli bir süreç demiştik. Referandumdan önce bu konuları konuşmuştuk. 2019 Kasım ayında yapılması planlanan seçimler erkene alındı ve 24 Haziran’da yapılacak. Tek adam referandumunu hatırlayın. Evet deyin, yargı bağımsız olacak, terör bitecek ve istikrar gelecek demişlerdi, bunların hiç biri olmadı. Her gün bir şehit haberiyle karşı karşıya kalıyoruz. Bu ülkede adalet duygusu zedelendi. Yargıya inanç kırıldı.

“İSTİKRAR DOLARDA OLDU, FAİZ YÜZDE 20’Yİ GÖRDÜ”

Bir istikrar oldu ama istikrar enflasyonda oldu. Dolar 4.90’lara kadar çıktı ve dolardaki artış trend haline gelerek istikrara dönüştü. Dar gelirlinin ve emeklinin aleyhinde gelişen bir ekonomiyle karşı karşıyayız. Yüzde 12’lerde yüzde 13’lerde olan faiz bugünlerde yüzde 20’lere dayandı. Faizden para kazananlar huzur içerisinde yaşarken, emekli ve geçim derdinde olanların durumu daha da kötüye gitti.

“BORÇLARI ÖDEYEBİLMENİN ÇÖZÜMÜ ÜRETİMDİR”

Seçim çalışmalarını dikkatli izleyin liderler ilkeli bir birliktelik yaptık diyorlar. İttifak içerisinde olan partilerin hedefi güçlendirilmiş bir parlamenter sistemdir. Bu seçim sürecinde adayları izledik ve gördük. En çok konuşulan konu üretim oldu. Artık bu borçlarımızı ödeyebilmemizin tek çözümü üretimdir. Üretimin çağdaş, bilimsel ve teknolojik olması gerekmektedir. Beton ekonomisinden vazgeçmeliyiz.

“BAZI BASIN ORGANLARI GESTAŞ BESLEMESİ”

Basının bağımsız olması gerekmektedir. Çanakkale’de bir grup medya var, ben bunlara GESTAŞ beslemeleri diyorum. Basın yalan, yanlış haberler yapamaz. Gerçekler çarptırılamaz. Haber alma özgürlüğü denen bir hak vardır, bu insanlar bu hakkı gasp ediyorlar. Bu tarz yalan, yanlış, iftira haberler lanetlenmelidir.” açıklamalarında bulundu.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com