Troya Yılı Yüzme Yarışı Çanakkalelileri bekliyor!

2018 Troya Yılı etkinlikleri kapsamında 29 Temmuz Pazar günü Barış Kordonu’ndan Kepez Halk Plajı’na uzanan açık su yüzme yarışı düzenlenecek. Konuyla ilgili düzenlenen toplantıda bine yakın sporcunun gelmesinin beklendiği belirtilirken, Çanakkale halkından da başvuruların beklendiği ifade edildi.

2018 Troya yılı etkinlikleri kapsamında Türk Spor Vakfı (TSV) ile Çanakkale Valiliği koordinasyonunda ve Kale Grubu sponsorluğunda 29 Temmuz pazar günü Çanakkale Barış Kordonu’ndan Kepez Halk Plajına Troya Yüzme Yarışı düzenlenecek. Bine yakın yüzücünün kulaç atmasının beklendiği yüzme yarışına, eski dünya rekortmeni Alman yüzücü UteHascher-Brückner de katılacak. Yüzme yarışı 5 bin metrenin üzerinde olduğundan dolayı açık su yüzme yarışı kategorisinde değerlendirilecek.

Yarışın tanıtım toplantısı bugün saat 11.00’da  Büyük Truva Oteli’nde yapıldı. Toplantıda Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Eski Devlet Bakanı ve TSV üyesi Kürşad Tüzmen, Vali Yardımcısı Turan Yılmaz, Organizasyon Komitesi Başkanı Bilal Porsun, Spor İl Müdürü Ali Taşçı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, TSV temsilcileri, yarışın ana sponsoru Kale Grubu’nun temsilcileri ve üst düzey yetkililer katıldı.

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı yaptığı konuşmada; “Böylesi güzel ve sürdürülebilir bir etkinliği Çanakkale’ye kazandırmanın haklı gururunu yaşadıklarını” belirtti. Kentin merkezinde yapılacak bu etkinlik için gelecek yarışmacılar, aileleri ve seyirciler sayesinde oluşacak spor turizmi algısının da yıllar içinde artarak devam edeceğinin altını çizdi.

Dünya Şampiyonu yüzücü Çanakkale’de olacak

TSV Üyesi ve Devlet Eski Bakanı Kürşad Tüzmen; Dünya Şampiyonu-Rekortmen Alman yüzücü UteHascher-Brückner’in de yarış için Çanakkale’de olacağını ve bu sayede dünya basınının ve spor kamuoyunun Çanakkale’ye olan farkındalığının artacağını dile getirdi.

Kadın yönelik şiddete farkındalık için

TSV Üyesi ve Devlet Eski Bakanı Kürşad Tüzmen ayrıca; “Çanakkale’de yapılacak ve gelenekselleşmesini planladıkları bu etkinliğin her geçen yıl Çanakkale turizmine ve marka değerine katkı sunacağını, böylesi güzel bir etkinlik ile TSV olarak Çanakkale’ye katkı sunmaktan” gurur duyduklarını söyledi ve “toplumsal bilince katkı sağlamak adına bu ilk yarışta t-shirt, bone vb materyallerin kadına yönelik şiddete farkındalık sağlamak amacıyla mor renkte hazırlandığını” dile getirdi. Tüzmen, Vali Tavlı’ya tshirt, bone ve yarışın madalyasından hediye etti.

Atakan Alkış

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com