“İnsan Ol, Çöp Atma!”

Çanakkale’de iki ayrı noktada farklı çöp sorunu meydana geldi. Bir fotoğrafta sokağa çöpler saçıldı ortalık çöp kokusundan geçilmez oldu. Diğer fotoğrafta ise evinin önüne atılan çöplerden bıkan bir vatandaş, çözümü sert söylemlerde buldu.

Çanakkale’de her zaman olduğu gibi bir çöp skandalı daha meydana geldi. Kentte önceki gün aynı mahallede farklı sokaklarda görülen manzara artık pes dedirtti. Barbaros Mahallesi Cengiz Topel Sokak’ta çöpler konteynırdan taşarak sokak halkına kabus yaşattı. Konteynırdan taşan çöpler kaldırıma hatta yola dağıldı. Çöplerden dolayı kaldırım kullanılamaz hale gelirken, bölgeden geçen vatandaşlar çözümü burunlarını kapatmakta buldu. Konteynırın üstünde duran pedallı motosiklet ise birçok çocuğun hayalini çöpe gömdü.

Hemen arka caddede ise Aziziye Caddesi sakini bir vatandaş soruna çözümü kendince buldu. Vatandaş evinin önünde biriken çöplerden fazlasıyla rahatsızlık duyarak kendi el yazısıyla bir ikaz hazırladı. Cama asılan ikaz yazısında, “Kendine yapılmasını istemediğin davranışı sende kimseye yapma! İnsan ol! Bu evin önüne çöp atma!” şeklinde cümleler yer aldı.

Tunahan Ünsal

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com