“Çanakkale’deki Dedelerimizden Ders Alalım”

HDP’nin tutuklu Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş, 1915’e atıfta bulundu. Demirtaş mesajında; “Çanakkale’deki ortak değerlerimiz ne kadar eşit, ne kadar onurluysa biz de öyle olalım.” dedi.

Kasım 2016’dan beri Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş, avukatları aracılığıyla sosyal medya üzerinden açıklama yayınladı. Demirtaş, açıklamasında Çanakkale’yi işaret ederek; “Dedelerimizden ders alalım.” dedi.

Demirtaş’ın açıklamasının bir bölümünde şu cümleler yer aldı: “Herkesin yanlışları oldu geçmişte. Çanakkale’de birlikte yatan akrabalarımızdan, dedelerimizden alalım dersimizi. Cesurca masaya yatıralım hatalarımızı. Çanakkale’deki ortak değerlerimiz ne kadar eşit, ne kadar onurluysa biz de öyle olalım. Büyük bir demokrasi ülkesi olalım. Biz birlik dedikçe bize bölücü diyor, biz barış dedikçe çıldırıyor. Ülkenin Cumhurbaşkanı bunlardan niye rahatsız olur ki? Size de tuhaf gelmiyor mu? Normalde sevinç duyması gerekmez mi? Bir cumhurbaşkanının kapsayıcı olması gerekmez mi? Ama o ne yapıyor? Bizleri c.evine tıkıyor, HDP’yi baraj altında bırakmak için gizli toplantılar, sinsi planlar yapıyor. Ülkesini seven, demokrasiye inanan barış isteyen bir cumhurbaşkanı bunları yapar mı? Yapmaz güzel kardeşim, emin ol yapmaz. Tüm derdi kendisidir, ülke değil.”

Yıldız Sağlam

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com