100 başarılı öğrenci liderlik yolunda

Çanakkale Belediyesi, ilimiz mücavir alanında öğrenim gören, 5. sınıftan 6. sınıfa, 6. sınıftan 7. sınıfa geçen öğrenciler ile 9. sınıftan 10. sınıfa, 10. sınıftan 11. sınıfa geçen başarılı 100 öğrenciyi Liderlik Kampında ağırlayacak.

23-26 Temmuz 2018 tarihleri arasında Parion Hotel’de gerçekleşecek olan Liderlik Kampı programı, çocuklarımızın sosyal ve kültürel gelişimlerinde farkındalık yaratarak, “Kendini yönetirsen, dünyayı yönetecek gücü bulabilirsin” sloganı ile alanlarında uzman eğitimciler tarafından verilecek eğitimleri kapsıyor.

Çanakkale Belediyesi’nin haberine göre; Gelenekselleşerek bu yıl 3’üncüsü hazırlanan Programda; Öğrenci ve Lider Olmak, Liderlik Özellikleri (kişisel yetkinlikler, sosyal yetkinlikler), Lider kimdir? Liderliğe Taşıyan Özellikler (Doktorluktan Belediye Başkanlığına bir liderlik öyküsü), Sosyal Sorumluluk ve Değerlerimiz (yardımlaşma, paylaşma, hoşgörü, sevgi, saygı ve etik kurallar), Kişisel Gelişim ve Kültürlü Birey Olma, Özgüven ve Geliştirme, Saygı, Nezaket, Görgü Kuralları, Sofra Adabı ve Bilişim Teknolojilerini Yerinde Kullanma, Çevreye Duyarlılık ve Yenilenebilir Enerji, Demokrasi Eğitimi, Çocuk ve Vatandaşlık Hakları, Girişimcilik, Strateji, Planlama (Takım Çalışmaları), Liderlik ve Başarılı Bir Girişimcilik Öyküsü, Hitabet ve İletişim konuları alanlarında uzman kişiler, eğitimciler ve akademisyenler tarafından popüler dille anlatım ve atölye etkinlikleriyle verilecektir. Program sonunda katılımcı öğrencilerimize katılım belgeleri de takdim edilecektir.

23-24 Temmuz 2018 tarihlerinde 5. sınıftan 6. sınıfa geçen öğrenciler ile 6. sınıftan 7. sınıfa geçen öğrencilere, 25-26 Temmuz 2018 tarihlerinde de 9.sınıftan 10. sınıfa geçen öğrenciler ile 10. sınıftan 11. sınıfa geçen öğrencilere yönelik düzenlenecek olan Liderlik Kampı öğrenci kayıtları ise 18-28 Haziran 2018 tarihleri arasında Parion Hotel’de hafta içi 10.00-12.00 ile 14.00-16.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Liderlik Kampından tüm çocuklarımızın yararlanabilmesi adına, daha önce katılmış olan öğrenciler bu yıl Kampa katılamayacak.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com