Saatlerce kuyrukta terlediler

3 günlük bayram için il değiştiren ve yolu Çanakkale’den geçen sürücüler, her bayram olduğu gibi bu bayram da feribot trafiğine takıldılar. Metrelerce uzayan ve saatlerce süren kuyrukta vatandaşlar bayramda terlemedikleri kadar terlediler.

Çanakkale’de her bayram, tören, özel günlerde oluşan arabalı feribot trafiğine geçtiğimiz günlerde bir yenisi daha eklendi. Ramazan bayramı dolayısı ile şehir dışından özellikle İstanbul’dan kente gelen tatilciler arabalı feribot kuyruğuna takıldılar. Sabah saatlerinden başlayan dönüş çilesi Pazar günü hem kentlilerin hem de tatilcilerin kabusu oldu. Feribot kuyruğu İskele Meydanı’ndan başlayarak Demircioğlu Caddesi’ne kadar uzandı. Kentte oluşan araç yoğunluğundan dolayı şehir halk otobüslerinin güzergahları değişti. İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Şube ekipleri sabah saatlerinden akşama kadar uzun saatler mesaide kaldılar. İskele Meydanı’nda herhangi bir olumsuz görüntü oluşmazken, oluşan manzara yine akıllarda kaldı.

“ÇÖZÜM KARACAÖREN’E ARABALI FERİBOT RAMPASI”

Vatandaş, en azından Karacaören’de yapılması planlanan arabalı feribot rampasının bir an önce hayata geçirilmesini talep etti.

Tunahan Ünsal

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com