Siyasette gerginlik tırmanıyor

Kentte siyasi gerginlik giderek tırmanmaya devam ediyor. Seçime sayılı günler kala Ak Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız ile CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, karşılıklı basın açıklamaları ile birbirlerine yükleniyorlar. Açıklamalar hız kesmeden bayramda da devam ederken, Çanakkale’de siyaset maratonu gerildi.

Ak Parti İl Başkanlığı ile CHP İl Başkanlığı arasında başlayan teröre destek verme polemiği bir üst basamağa taşındı. Bayramda karşılıklı açıklamalar yayınlayan il başkanları yine sert söylemlerle birbirlerine yüklendiler. Siyasette gerginlikten bitkin duruma düşen vatandaşlar ise bu tarz polemiklerin kent siyasetine zarar verdiği kanısında birleştiler.

“GÜNEŞHAN ÇANAKKALE İÇİN TALİHSİZLİKTİR”

Ak Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan’ı hedef alan konuşmasında, “İsmet Güneşhan, Çanakkale için talihsizliktir, Çanakkale’nin gelmiş geçmiş en nezaketsiz, en yetersiz İl Başkanıdır. Siyaseti ve temsil ettiği makamı, yaptığı açıklama ve kullandığı dil ile küçük düşürmüştür. Çanakkale siyaseti hiçbir zaman bu kadar seviyesizleşmemiştir

Böyle yaparak, çeşitli oyunlarla, CHP delegelerinin oylarını gasp ederek Nejat Önder’in koltuğuna kendisini oturtanlara diyet borcunu mu ödemektedir? CHP, HDP barajı geçti diye şükür pilavı dağıtmamış mıdır? 1. Sıra Milletvekili adayları PYD komşumuz olsun dememiş midir? Çareyi hakaret etmek, iftira atmak suretiyle gündemi değiştirmekte bulmuştur.

Sayın Grup Başkanvekilimiz Bülent Turan’a iftira atmak Güneşhan’ın haddine değildir. Sayın Bülent Turan’ın FETÖ ile olan mücadelesini herkes bilmektedir. Siz evinizde televizyon izlerken, bankamatik kuyruğunda beklerken, 15 Temmuz gecesi Bülent Turan sokakta halkın içindeydi. Kardeşim Laçiner diyen de Sayın Bülent Turan değil sizin yol arkadaşlarınız, siyasi patronlarınızdır.

“CHP ATATÜRK’ÜN PARTİSİ DEĞİLDİR”

Maalesef CHP artık Atatürk’ün partisi değildir. Atatürk’ten geriye sadece partinin ismi kalmıştır. CHP artık halkın da partisi değildir. CHP radikal gruplara yakayı paçayı kaptırmış, Atatürk İlke ve İnkılaplarından uzaklaşmıştır” açıklamalarında bulundu.

“GÜLTEKİN YILDIZ’LA SANDIKTA HESAPLAŞACAĞIZ”

Yıldız’ın açıklamalarına Güneşhan, “Hepimizin bildiği gibi, ben CHP örgütünün oylarıyla seçilerek il başkanı oldum. Kendisi seçilmiş bir il başkanının yerine atamayla geldiği için bunun ne demek olduğunu bilmeyebilir. Bir diğer konu, benimle hukuk önünde hesaplaşacakmış. Kendisiyle önce sandıkta hesaplaşacağız. İlk hesaplaşma halk nezdinde, sandıkta, 24 Haziran’da olacak. Benimle hukuk önünde hesaplaşmaya gelince, mutlu olurum. Hakkımda açacağı dava aracılığıyla söylediğim tüm sözleri hukuk önünde ispatlama şansı doğacaktır. IŞİD, PKK ve FETÖ ile ilgili söyledikleri her sözü gazete kupürleri, videolar, tanıklar aracılığıyla doğrulama olanağımız olacaktır. Bekliyorum.” sözleriyle karşılık verdi.

Tunahan Ünsal

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com