Kavuncu sandık güvenliğine dikkat çekti

Çanakkale İYİ Parti üyeleri Bayramın ikinci günü İyi Parti binasında saat 10’da bayramlaştılar. Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Satuk Buğra Kavuncu Çanakkale İyi Parti binasını ziyaret ederek iyi dileklerde bulundu ve seçimlere dair açıklamalarda bulundu. Kavuncu yaptığı konuşmada sandık güvenliğinin altını çizdi.

 

Çanakkale İYİ Parti üyeleri, bayramın ikinci günü parti il binasında saat 10.00’da bir araya gelerek bayramlaştılar. Parti binasında gerçekleşen bayramlaşmada eşi Çanakkaleli olan ve kendisini de Çanakkaleli olarak hissettiğini belirten İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Satuk Buğra Kavuncu’da yer aldı. 24 Haziran seçimlerine yönelik konuşma yapan Kavuncu, sandık güvenliği konusunun üzerinde durdu.

Bayramlaşmaya, Demokrat Parti İl Yönetiminin ziyareti damga vurdu. Demokrat Parti İl Yönetimi İYİ Parti toplantısına gelerek, İYİ Partililerle bayramlaştılar. Ziyarette İYİ Parti İl Başkanı Eşref Bener Varol, İYİ Parti’nin 1’inci sıra milletvekili adayı Rıdvan Uz, 2’inci sıra milletvekili adayı İsmet Balkan, 3’üncü sıra milletvekili adayı İkbal Aytaç da yer aldı. Bayramlaşmaların ardından Kavuncu çeşitli açıklamalarda bulundu.

“Millet İttifakıyla kurduğumuz birlik bize umut oldu”

Kavuncu; “Millet İttifakıyla kurduğumuz birlik bize umut oldu. Seçimle ilgili ittifakımız, gerginliğin huzursuzluğun kalkmasını sağladı. Vatan bölünmemişseniz, kutuplaşmamışsanız vatandır.Biz İyi Parti olarak tüm vatanseverlerin birleştiği bir partiyiz. Veriler gösteriyor ki seçim ikinci tura kalacak. İkinci tura Millet İttifakından kim kalırsa davamıza devam edeceğiz” dedi. Geçtiğimiz gün Suruç’ta yaşanan olaya da değinen Kavuncu; “25 Haziran sabahı hangi parti kazanırsa kazansın sulh içinde yaşamaya devam edeceğiz. Orada hayatını kaybeden herkese başsağlığı diliyorum. Umarım bundan sonra siyasetten kaynaklı bir taşkınlık, gerginlik,şiddet olmaz” dedi.

 

“Adil seçim platformu oluşturuldu”

 

Seçim güvenliği konusunun altını çizen Kavuncu; “Seçim güvenliği ile ilgili çok güzel şeyler yapıldı. Sadece İyi Parti değil STK’lar ve diğer partiler de var, adil seçim platformu oluşturuldu. Her sandık başına sorumlu yerleştirdik ve hemen hemen her okula avukatlar atadık. Oy kullanma konusunda tereddütü olan, manüpile edileceğini düşünen kişileri ikaz ediniz,öyle bir şeye mahal vermeyeceğiz.Sandıkla ilgili her türlü güvenlik sorununu halletmeye çalıştık vatandaşların gönlü rahat olsun” dedi.


Atakan Alkış-Merve Zıpkın, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com