Erkek; “Türkiye rahat bir nefes alacak”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ve beraberindeki CHP’li heyet, seçim çalışmaları kapsamında Erenköy ve Yeni Mahalle’yi ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Erkek, Erenköy’de yaptığı konuşmada, 24 Haziran’da CHP ve İnce’nin oy çoğunluğu sağlaması halinde Türkiye’nin rahat bir nefes alacağını söyledi.

Seçim çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek ve beraberindeki Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) il örgütü, çalışmalar kapsamında Erenköy ve Yeni Mahalleyi ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Erkek’e ziyaretleri sırasında CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, CHP Kepez Belde Başkanı Birol Arlsan da eşlik etti. Heyetin, Yenimahalle ziyaretleri sırasında İntepe’deki konuşmaya katılmayan CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan da yer aldı.

ı. Erkek, Erenköy’de yaptığı konuşmada 24 Haziran’daki seçimlerde Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ve TBBM’de CHP’nin çoğunluğu sağladığı takdirde, Türkiye’nin 25 Haziran sabahında rahat bir nefes alacağını dile getirdi. Ayrıca Erkek, kazanmaları takdirde Erenköy’de bulunan İlkokul’u muhtarlığa devredeceklerini ve atıl halde duran İlkokul’un kadınların ve çocukların faydasına kullanacağını belirtti.

Çanakkale Milletvekili Erkek’in Erenköy Meydanı’nda yaptığı konuşmada şu ifadeler yer aldı…

“İlk işimiz OHAL’i kaldırmak”

“Sayın Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığında ve Cumhuriyet Halk Partili meclisin çoğunluğunda bu ülkedeki tüm adaletsizlikleri, adalet ile ortadan kaldıracağız. Yargının üzerindeki ağır baskıyı, vesayeti kaldıracağız. Yürütmenin, siyasetin eli yargının içinde olmayacak. Yargıçlar karar verirken ‘yarın bir yere sürülür müyüm?’ endişesi içerisinde olmayacak. Anayasada yargıç güvencesini tesis edeceğiz. Toplumsal uzlaşmayla insan odaklı yeni bir anayasayı hep birlikte yapacağız. Göreceksiniz 25 Haziran’dan itibaren ilk yapacağımız iş OHAL’i kaldıracağız. AB ile ilişkileri düzelteceğiz. Piyasalara da güven gelecek. Türkiye rahat bir nefes alacak.

“Saray ve etrafında yandaş var vatandaş yok”

“İlk bir ay içerisinde Siyasi Ahlak Yasası’nı çıkaracağız. Siyaset zenginleşme yeri değildir. Siyaset güç elde etme yeri değildir. Siyaset kendin ailene servet kazandırma yeri değildir. Bugün olduğu gibi… Bugün saray ve etrafında yandaş var, vatandaş yok. Sarayın değil halkın iktidarını 24 Haziran’da beraber kuralım”


Atakan Alkış, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com