Yavru Kediler Tehlikede!

Geçtiğimiz aylarda Esenler Mahallesi Barış Caddesi üzerinde Çanakkale Belediyesi tarafından açılan Kedi Köyü’nü büyük bir tehlike bekliyor. Vatandaşlar tarafından takdir edilen Belediye’nin bu çalışmasında ihmal edilen bir konu, kedilerin canına mal oluyor.

Sokak hayvanlarına karşı saygısı ile adından çokça söz ettiren bir il olma özelliği taşıyan Çanakkale’de açılan kedi köyü de büyük bir ses getirmişti. Özellikle sokak hayvanlarının belirli bölgede toplanıp, korunmaları ve beslenmeleri Belediye tarafından sağlandı. Bu bağlamda Esenler Mahallesi Barış Caddesi üzerine de geçtiğimiz aylarda Kedi Köyü açıldı. Birçok kediye ev sahipliği yapan kedi köyünde hesaba katılmayan tehlike kedilerin canına mal oluyor. Bölge halkı konuya tepki gösterdi.

İKİ GÜNDE BİR YAVRU KEDİLER ÖLÜYOR

Barış Caddesi üzerinde bulunan kedi köyünün hemen önünden geçen asfalt yol kediler için tehlikeli hale geldi. Yavru kediler için bir koruma brandası ya da engel bulunmadığı için yola fırlayan kedilere çarpan araçlardan kediler helak oldular. İki günde bir bölgede cansız kedi bedenleri görülürken, vatandaşlar durumun bu şekilde gitmeyeceğini belirtiler. Sürekli yavru kedileri ölen köy için kent halkı çözüm üretti.

VATANDAŞ KEDİ ÖLÜMLERİNE KENDİ ÇÖZÜMLERİNİ ÜRETTİ

Kedi Köyü’nün çevresine yapılacak ve yerle bütün olan bir branda ile sorunun çözüleceği bildirildi. Bir metre boyunda yapılacak branda ile yavru kediler üzerinden atlayamayacağı için yola çıkamayacaklar. Vatandaşlar Belediye’nin biran önce konuya hassas bir şekilde eğilmesini beklediklerini dile getirdiler.

Tunahan Ünsal

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com