“2-1-1 Olur”

Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan dün saat 11.00’de, rutin olarak düzenlediği basın toplantısında birçok farklı konuya değindi. Basın mensuplarının “seçim sonuçları ne olur” sorusuna da cevap veren Mutan, “Çanakkale’de 2-1-1 olur” iddiasında bulundu.

“DİNİ DUYGULAR SÖMÜRÜLÜYOR”

Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan yaptığı basın toplantısında, Ak Parti’nin Kepez’de bu yıl düzenlediği iftarların sıklığına ve geçen sene iftar düzenlemediklerine değinerek “Dini duygular sömürülüyor” dedi. Konuşmasına, “İftar sonrası görüntülerde yerlerde çöpler ve yemek atıkları, kırık sandalyeler hatta parti bayrakları vardı. Ertesi gün bizim iftarımız vardı ve belediye çalışanları temizlemek için çok uğraştı, şehir kirletilmemeli” diyen Mutan, elinde fotoğraflarda sitem etti.

MUTAN’DAN ‘SAVCILAR GÖREVE’ ÇAĞRISI

“Kamuya ait alanlarda Ak Parti seçime yönelik pankartlarını asıyor. Yasak, suçtur” diyerek elindeki başka bir fotoğrafı gösteren Mutan, üst geçitlerdeki pankartlara dikkat çekti. “Sizler aracığıyla suç duyurunda bulunuyorum” diyerek ‘savcılar göreve’ çağrısı yaptı.

 “CİROLARI DÜŞTÜ DİYE HASTANE KAPISINI KAPATTILAR”

Mutan, “Mehmet Akif Ersoy Hastanesi’nin poliklinik önündeki girişine kapı yapılıp daha sonra bölgedeki esnafın ciroları düştü diye hastane kapısını kapattılar” cümleleri ile hastane kapısının bir açılıp bir kapanmasını dile getirdi.

Başkan aynı zamanda kentin gündemini uzun bir süredir meşgul eden ve vatandaşların yoğun tepkisiyle karşılaşan Abdullah Akın’a da sitem etti. Akın için verilen disiplin cezasını komik bulan Mutan, “Vicdanlar rahatsız bu adam gereken cezayı almamıştır. Biz idam edilsin, öldürülsün demiyoruz ama en azından bu ülkenin kurucusuna hakaret eden adamın cezası bu olmamalıydı” vurgusunda bulundu.

 “Sayın İnce umudumuzu yeşertti”

Basın mensuplarının seçimlerde ne olur sorusu üzerine Mutan, “Muharrem İnce, umutlarımızı yeşertti” dedi. Başkan konuyla ilgili, “Sayın İnce bir heyecan yarattı, umutlarımızı yeşertti. Ben sokakta konuşulanı size aktarayım. Çanakkale’de milletvekilliği seçimlerinde sonuç 2-1-1 olur. 2 CHP, 1 Ak Parti ve 1 İYİ Parti şeklinde… Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise Cumhurbaşkanı ikinci turun sonunda belirlenir. Muharrem İnce’nin Kadıköy’de söylediği gibi başaracağız, başaracağız, başaracağız.” vurgusunda bulundu.

Tunahan Ünsal – Merve Zıpkın   

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com