Doğa ve İnsan “Hadi Bakalım”da Buluştu

Çanakkale Vahit Tuna Anadolu Lisesi resim öğretmenleri Fatma Münevver Akyol ve Müzeyyen Suneren, “Hadi Bakalım” adıyla açtıkları sergide birikimlerini ortaya koydukları eserlerini Çanakkaleli ile buluşturuyor.

Çanakkale Vahit Tuna Anadolu Lisesi resim öğretmenleri Fatma Münevver Akyol ve Müzeyyen Suneren,  ÇTSO Çanakkale Evi’nde açılan sergiyle “Hadi Bakalım” diyerek iyi bir başlangıç yapmak istediler. Pazartesi günü saat 18.00’de sanatseverlerin beğenisine sunulan ‘Hadi Bakalım’ adlı sergiye yoğun katılım sağlandı.

DOĞA VE İNSAN AYRILMAZ
Fatma Münevver Akyol, ilk kişisel sergisi olduğunu ifade ederek; “Doğa ve insanı ayırmak mümkün değil. Çalışmalarım da bunu yansıtıyor. Yağlı boya, sulu boya , ebru boyası gibi bir çok farklı teknik kullandım. Sanatçı, sergide yaklaşık 35 eserinin bulunduğunu ifade ederek; ’Ademoğu’ serisinden bu sergide fazla bulunduramadım. Burada daha çok doğa ve insanı işledim. Ademoğlu’nun devamını daha sonra Osman Korfmann Kütüphanesi Sergi Salonu’nda açmak istiyorum. Oranın mizansenini çok beğeniyorum.” dedi.

Üçüncü kişisel sergisini açan Müzeyyen Suneren ise doğaya bir tutkusunun olduğunu ve uzun yıllar İstanbul’da doğa özlemi çektiğini anlatarak, temasının doğa olduğunun altını çizdi. Suneren, sergide 30’dan fazla eserinin olduğunu belirterek; “İstanbul’dan Çanakkale’ye geldiğimde doğa özlemimi bir nebze olsun giderdim. Ancak bu özlem eserlere yansıdı.,Çanakkale’ye gelince doğaya kavuştum.Doğadaki ışığı yakalamanın mükemmelliğine dikkat çeken empresyonizm akımından etkilendiğim oluyor.”
Pazartesi saat 18.00’de başlayan sergi, bayramdan sonra da ÇTSO Çanakkale Evi’nde sanatseverle kalmaya devam edecek.

Yıldız Sağlam – Merve ZıpkınBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com