ÇTSO ziyaretinde ekonomi değerlendirmesi

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulunu ziyaret etti.

Ak Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Ak Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, Merkez İlçe Başkanı Yıldıray Ölçek Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ile bir araya geldi.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı T.Selçuk Semizoğlu, Başkan Yardımcıları Fahrettin Ersoy ve Murat Aydoğdu, Yönetim Kurulu Üyeleri Deniz Tennioğlu, Ersin Kahraman, İ.Berkin Karaca, İ.Volkan Temiz ve Genel Sekreter Sema Sandal’ın hazır bulunduğu toplantı ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleşti.

Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Ezine Gıda İhtisas OSB’nin Ticaret ve Sanayi Odası’nın sahiplenmesi kendilerinin de destek ve takibi ile hızla ilerlediğini belirterek %60 indirim müjdesini verdi.

“ÇANAKKALE EZİNE OSB BUNUN LOKOMOTİFİ OLACAK”

Milletvekili Turan, Çanakkale’nin limanları ile iddialı olduklarını ifade ederek, Küçükkuyu-Midilli Seferlerinin başlamasının ardından, Büyükhusunaltı Kruvaziyer liman çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Dalış turizminin ön plana çıkarılması için de yeni projeleri olduğunu ve Boğaz’da 60’dan fazla olan batıkların ülke ve Çanakkale turizmine kazandırılacağını ifade etti.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu da ziyaretten dolayı teşekkür ederek; “İş dünyası adına her talebimizi dinlediniz, çözüm ürettiniz. Özellikle Çanakkale Ezine Gıda İhtisas OSB örneği olmayan bir hızla sayenizde bu aşamaya geldi. İnşallah tarımsal üretimimiz, markalarımız gerçek değerine kavuşacak ve Çanakkale tüm değerleriyle hak ettiği katma değerleri üretmeye başlayacak. Midilli Seferlerinin başlaması ve Büyükhusunaltı Kruvaziyer Liman müjdesi de bizleri memnun etti. Yabancılara konut satışı konusunu da Başbakanımıza arz ettiniz. Çan OSB projemizin çalışmaları da bir yandan devam ediyor. Bu konuda da sizlerin destekleri çok önemli. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın her projesi, her isteği Çanakkale ekonomisine katkı sunma amaçlıdır. İstihdamın artması ve bölgemizin planlı olarak gelişmesi en büyük dileğimizdir. Sizlerin desteği ile inşallah Çanakkale hak ettiği konuma ulaşacaktır. Çanakkale’mizin teşvikler konusunda da yatırımcılara bölgemizin öncelikli sektörleri başta olmak üzere tüm sektörlerde cazip hale gelmesi için bölgesel teşvik yerimizin değiştirilmelidir.” ifadelerine yer verdi.

“BÜTÜN İFTİRALARA CEVAP NİTELİĞİNDEDİR”

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, ÇTSO ziyaretinde büyüme rakamları hakkında da açıklamalarda bulundu. Turan, “Bütün iftiralara cevap niteliğindedir.” dedi.

Çanakkale’nin büyümesi, gelişmesi ve ekonomik açıdan kalkınmasını sağlayan en büyük gücün şehrin işadamları olduğunu ifade eden Turan, “Bizler her dönem, iş adamlarımızı destekledik. KOBİ’lerimiz için sağladığımız nefes kredisi ile ekonomimizi büyütmeye çalışıyoruz. SGK primlerini düzenli ödeyen iş adamlarımızın prim ödemelerinde indirime gittik. Bugün TÜİK’in açıkladığı verilerle Türkiye, yılın ilk çeyreğinde yüzde 7,4’lük büyüme kat etti. OECD ülkeleri içerisinde birinci, G20 ülkeleri içerisinde de ikinci sırayı aldık. Bu oran en iyimser ekonomistlerin bile beklentilerin ötesindeydi.” diye konuştu. Turan, 2003-2017 arasında gelişmiş ekonomilerin ortalama yüzde 1,7 büyüdüğünü, Türkiye’nin ise yüzde 5,7 oranında büyüdüğünü belirterek, şunları ifade etti:

“2002’deki dünyanın 17. büyük ekonomisiydik, bugün ise, dünyanın 13. büyük ekonomisi haline geldik. Kişi başına düşen milli gelir 3 bin 500 dolar seviyesindeyken bu oranı 3 katına çıkardık. Bu başarıdaki en büyük pay, üreten iş adamlarımızındır, işçilerimizindir. Bu başarı, Çanakkale iş adamlarının da başarısıdır. İş adamlarımız proje yapacak, iş üretecek bizler de destek sunacağız”

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com