Dev projenin temeli atıldı

Tamamlandığında Türkiye’nin en büyük gençlik ve Sporcu Kamp Eğitim Merkezi olacak tesisin temelleri, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın da katılımıyla Güzelyalı’da atıldı. Dev tesis 110 milyon TL’ye mal olacak.

Güzelyalı’da yeni yapılacak olan Çanakkale Gençlik ve Sporcu Kamp Eğitim Merkezi´nin temeli, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın katılımıyla atıldı.  Güzelyalı’da sporculara hizmet verecek olan tesisin temel atma törenine; Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Ak Parti 2´nci sıra Milletvekili Adayı Jülide İskenderoğlu, Ak Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız, Gençlik Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, Dünya Dalış Rekortmeni ve Milli sporcu Şahika Ercümen, kurum müdürleri, sporcular ve vatandaşlar katıldı.
Tören bitiminde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a Vali Tavlı ve Milletvekili Turan tarafından hediyeler takdim edildi.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ OLACAK

110 milyon liralık tesisin açılışında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Çanakkale Gençlik ve Sporcu Kamp Eğitim Merkezi’nin Türkiye’nin en büyük merkezi olacağını belirtti. Bak yaptığı konuşmada; “Merkezin çok özel bir planlaması var. Bizim Türkiye çapında 36 tane gençlik kampımız var. Fakat bu hem gençlik hem de sporcu kamp merkezi. Biri 300, diğeri 200 yataklı iki otel bulunuyor. Çok amaçlı spor kompleksinden futbol sahalarına, kayıkhaneden su sporları merkezine kadar çeşitli ünitelerden oluşuyor. Çok butik bir proje. Bunu Çanakkale kültür ve spor kenti olsun diye yapıyoruz. Çanakkale’de bir destan yazılmış geçmişte. Bu destanı herkese anlatmamız lazım. İşte her gencin Çanakkale’ye gelmesinin temini için biz bakanlık olarak Türkiye çapında çalışıyoruz. Buraya kamplar yapıyoruz.” dedi.

“YÜZLERCE GENCİMİZ KAMP İMKANI BULACAK”

Ak Parti Çanakkale Milletvekili ve Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ise; “Buradan yüzlerce gencimizin aynı anda kamp imkanı bulacağı 6’dan fazla spor salonu ile hizmet edeceği, her türlü ayrıntının düşünüldüğü çok farklı bir tesisi hayata geçireceğiz.” dedi.

Atakan AlkışBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com