Vekil Öz’den İnce Çalışmaya Devam

Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Cumhuriyet Halk Partisi örgütleriyle birlikte gerçekleştirdiği seçim çalışmalarında Çanakkale ve İlçelerinde sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmıyor.

“Herkesin Cumhurbaşkanı Muharrem İnce” sloganıyla ve “Millet İçin Geliyoruz” diyerek Biga, Lapseki, Gelibolu ve Gökçeada’da esnaf ve vatandaşları bir bir ziyaret eden Öz, 24 Haziran seçimleri için destek istedi. Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin vaatlerini hemşerilerine anlatan Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, “Çanakkale TAMAM diyor.” diye konuştu.

CHP’li Bülent Öz, Biga, Lapseki, Gelibolu, Gökçeada ziyaretlerinde ve CHP Gelibolu İlçe Örgütüyle birlikte seçim çalışmaları kapsamında gittikleri Güneyli Köyünde yaptığı kahve konuşmasında;

“16 yıldır iktidarda olan AKP, 24 Haziran seçimlerinden sonra ekonomiyi düzelteceğini söylüyor. Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İNCE seçildiğinde, Polislerimize, Hemşirelerimize, Öğretmenlerimize, Din Görevlilerimize 3600 ek gösterge vereceğini söyledikten sonra AKP, seçim vaatlerine 3600 ek göstergeyi ekledi.

AKP’nin seçim vaatlerinin tamamı 16 yıldır yapamadıklarının itirafı niteliğindedir. AKP’ye 16 yıldır neredeydiniz? Madem vaat ediyorsunuz da bunca zaman neden ekonomiyi düzeltmediniz diye sormak gerekiyor? Üstelik şu an hala yeki ellerinde ve istedikleri her konuda KHK çıkarabiliyorlarken neden Polisimizin, Hemşiremizin, Öğretmenimizin, Din Görevlimizin 3600 ek göstergesi için bir KHK çıkarmıyorlar?

Vaatlerimizi söylerken, bize parayı nereden bulacaksınız diye sorarlarken, Kanal İstanbul Ülkemize 100 katrilyona mal oluyor, Bayramda Suriye’ye dönen ama sonra ülkemizde yaşamaya devam eden Suriyelilere rahat etmeleri için harcanan para 45 milyar doları geçiyor ama parayı nereden bulacaksınız diye sorulmuyor.

AKP’nin Cumhuriyet Halk Partimizin ve Cumhurbaşkanı Adayımız Muharrem İNCE’nin seçim vaatlerine kaynak sorması tamamen manidardır. Çünkü seçim vaatlerimizin tamamı Devlet Bütçemizin sadece %3’dür.

Emeklimizi geçim derdinden kurtaracağız. Emeklilere Ramazan ve Kurban Bayramı’nda asgari ücret o zaman kaç TL ise onu vereceğiz. 1 Ocak 2019’da en düşük emekli maaşını 1.500 TL yapacağız. Asgari ücretten gelir vergisi almayacağız. Asgari ücret en az 2 bin 200 lira olacak.

AKP’nin kendi çıkardığı ama bugüne kadar uygulamadığı Tarım Kanunu’nun 21. Maddesi’ni uygulayacağız ve GSYH’nin %1’i kadar vereceğimiz tarım desteklerini iki katına çıkaracağız.

Devletimiz çiftçimizin, vatandaşımızın karşısında değil, yanında olacak. Çiftçimiz yeniden Milletimizin efendisi olacak. Çiftçimizin yüzü gülecek, vatandaşımızın alım gücü yükselecek, Türkiye’m Kazanacak.”  dedi. Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com