Türkiye’de 13 Milyon, Çanakkale’de 11 Bin

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale’deki ziyaretleri kapsamında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde temaslarda bulundu.

Çanakkale’de kurum müdürlüklerini ziyaret eden AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ziyareti kapsamında imar barışına dair açıklamalarda bulundu. Turan, açıklamasında “Biliyorsunuz son dönem, en önemli kanunlarımızdan bir tanesini mecliste geçirme imkânı bulmuştuk. İmar barışı adı altında Türkiye’de 13 milyon bağımsız gayrimenkulü ilgilendiren devletle milletin barışmasını ümit eden bir kanun geçirmiştik. Bugün itibariyle kaç diye ifade edilen imara aykırı olan ahırlar, evler tatil beldelerin tüm bu imara aykırı olan düzenlemelerin il müdürlüğümüzle görüşülerek yasal zemine oturtulması süreci başladı. Biz de bugün arkadaşlarımızı ziyaret ettik. Neler yapıldığını görmek istedik.

“ÇANAKKALE’MİZDE 11 BİN BEKLENTİ VAR”

Türkiye’de 13 milyon başvuru beklenirken Çanakkale’mizde 11 bin beklenti var. Dolayısıyla ben 11 bin hemşerimizin zaman kaybetmeksizin buralara gelip yasal zeminde işlerini çözmesini ümit ediyorum. Ama şunu bir daha söylemek isterim bu bir imar kanunu değil, imar barışı onun dışında 31 Aralık 2017 itibariyle tüm Türkiye’nin uzaydan çekilen fotoğrafları var sınırlar belli, yerler belli yeni dönemde kanundan sonraki dönemde yapılan hiçbir kaçak yapının affı söz konusu değil zaman zaman aldığımız bölgelerde sahil bölgelerinde özellikle ciddi kaçak girişimler olduğunu öğreniyoruz. Bunları kurumlarımız engellemeye çalışıyor. Gecikmeden vatandaşlarımız buralara başvursun” dedi.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com