Siyaseti bilmek, işgüzarlık yapmamak

24 Haziran seçimlerine kısa bir süre kala siyasetçilerin çalışmalarına akıl sır ermiyor. Bazı isimler sahada basmadık yer bırakmazken, bazı siyasetçiler de kaçak güreşmeye devam ediyor.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, seçim sürecinde ilçe ilçe, köy köy her seçmenin elini sıkmaya çalışıyor. Bunlar yetmiyormuş gibi birde Ankara’ya gidip hükümetin icraatlarında katkı sağlıyor. Haftanın neredeyse 4 günü kentin bir analında açılış yapıyor. İkinci sıra adayı Jülide İskenderoğlu da, Bülent Turan’a ayak uydurmaya çalışıyor.

24 Haziran seçimlerinde aday olmayan milletvekili Ayhan Gider ise yeniden adaymış gibi gecesini gündüzüne katarak programlara katılıp çalışmalarını sürdüren isim olarak karşımıza çıkıyor. AK Parti’de bu hafta Çanakkale’ye gelecek olan Tarım Bakan yardımcısı Mehmet Daniş de seçim çalışmalarını gerçekleştirecek. Daniş, geçtiğimiz hafta da Çanakkale’ye gelmiş iki günlük hızlı bir program uygulamıştı.

İyi Parti adayı Rıdvan Uz’un kişisel ve ekibinin çalışmasını Belediye Başkan adayı olduğu dönemden biliyoruz. Uz ve ekibi, deyim yerindeyse tam saha pres ile çalışmasını sürdürüyor. İyi Parti İl Başkanı Eşref Bener Varol da tam bir maestro görevini üstlenmiş durumda. İyi Parti ikinci sıra adayı İsmet Balkan da Rıdvan Uz’u aratmayacak şekilde sahada çalışmasını sürdürmeye devam ediyor. Sahada zorlama, bilerek ya da bilmeyerek yapılsa da engelleri aşmaya çalışıyorlar.

Muharrem İnce ile kendine gelen CHP örgütlerinin bir kısmı, adaylarına ayak uydurmaya çalışıyor. İnce rüzgarı inceden inceye eserken, bu partinin el freni olarak seçilmişler ve teşkilatları gözüküyor. Seçim çalışmaları için AK Parti, İyi Parti planlı programlı sahada yerlerini alırken, CHP’de bu akustiği net olarak göremedik. Seçimler için para harcayan neredeyse yok denecek kadar az. Parti araçları Cumhuriyet meydanında görevlerini sessizce yerine getirirken, 3. Sıra adayı tam saha çalışması yapmaya gayret ediyor. Kime yeter bilmem.

Parti teşkilatları arasındaki sürtüşme, ayrımcılık hastalığı bu partiyi içten içe yiyip bitireceğe benziyor. Hafta sonu ne akla hizmettir bilinmez, merkez İlçe Kadın kolları, çalışma yapmak için Biga’ya gidiyor. AK Parti’li bayanlar kent merkezini ikinci kez turlarken, CHP’liler merkezden umudunu kesmiş olacak ki gözünü ilçelere dikmiş durumda… Allah’tan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan var da, o idare ediyor. Ha bu arada Kepez ve Biga Belediye başkanlarının da partileri için çok çalıştıklarını söylemek gerekir.

Kamuoyu araştırmalarına inanmayın…

Türkiye genelinde ve Çanakkale özelinde yapılan kamuoyu araştırma sonuçlarına bence inanmamak gerekiyor. Türk halkı kim ne derse desin, sandıkta ne yapacağını iyi bilir. Kime yol vereceğini, kime dur demesi gerektiğini, sessiz sedasız sandıkta yapılması gerektiğini yapar. Zaten son günlerde halkın gündeminde seçim ile at başı ekonomi yer alıyor. İşsizlik ve iş beğenmeme sorunu ise atbaşı birlikte gidiyor. Bekleyip, hep birlikte gerçekleri görüp öğreneceğiz.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com