Güneşhan’dan Abdullah Akın Tepkisi: “Bu bir ceza değil ödüldür”

Camilerin genelev olarak kullanıldığı iddiasıyla kamuoyundan büyük tepki alan ÇOMÜ Öğretim Üyesi Abdullah Akın için Rektörlük tarafından verilen uyarı cezasına tepkiler büyüyor.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı İsmet Güneşhan, yayınladığı yazılı mesajda şu ifadelere yer verdi: “Bilindiği gibi Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde kendisini bilim adamı sanan bir ahlaksız ve densizin 20.02.2018 tarihinde yerel basında ve üniversite televizyonunda yaptığı seviyesiz konuşmalar ile, 1924 Yılında Çanakkale’de ve Bursa’da bazı camilerin genelev olarak kullanıldığını açıklaması üzerine partimizden, kamuoyundan ve toplumun her kesiminden yoğun tepki alması nedeni ile Üniversite yönetimi tarafından hakkında geç de olsa zorunlu olarak bir soruşturma başlatılmıştı.

“BU BİR CEZA DEĞİL ÖDÜLDÜR”

Başlatılan soruşturmanın sonucunda; Geçmişimizle, kamuoyu ile, kurucu değerlerimizle ve tüm ülke ile alay edercesine Abdullah AKIN isimli densize, UYARI cezasının verildiği açıklanmıştır.

Sayın Rektör şunu çok iyi bilmelidir. Bu bir ceza değil, bir ödüldür.

Şimdi soruyoruz; Bilindiği gibi CHP Bursa Milletvekilimiz Sayın Ceyhun İRGİL’in Bursa Valiliğine yaptığı müracaat üzerine, Vakıflar Genel Müdürlüğü  ‘Camilerin genelev olarak kullanıldığına dair herhangi bir bilgi ve belgeye rastlanılmamıştır’ cevabını resmi yazı ile beyan etti. Mustafa Kemal ATATÜRK ve manevi değerlerimize bu kadar hakaret ettiği, ayan beyan ortada iken böyle bir ceza nasıl verilebildi. Üstelik densizin iddia ettiği konu, devletin resmi makamları tarafından yalanlandığı halde, ÇOMÜ yönetimi bu sorumsuz davranışı nasıl gösterebildi.

Çanakkale de tüm siyasi partiler, sağcısı, solcusu, basını ve tüm kamuoyu bu densizin üniversiteden ve Çanakkale den defolup gitmesini isterken, ÇOMÜ Yönetiminin kamuoyuna karşı gösterdiği bu saygısızlığın sebebi nedir? Kimden korkuyorsunuz. Yalan söylediği devlet tarafından da tasdik edilen bu sahtekârı neden koruyorsunuz? Koruduğunuz kişinin arkasında kimler var? Kurucu önderimize ve halkın ibadet yerlerine  aslı astarı olmayan  iftiralar ve yalan bilgiler ile  saldıran bu bilgiden yoksun ve densiz zat, sayenizde Üniversitede, İLKÖĞRETİM DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ eğitimcisi olarak bulunmaya devam edecektir. Bu anlayışta olan bilgisiz ve densiz, geleceğin çocuklarına din dersi eğitimi verebilir mi? Vereceği din dersi eğitimi sağlıklı olur mu?

“KONUNUN TAKİPÇİSİYİZ”

Şunu çok açık bir şekilde ifade ediyoruz. ÇOMÜ Yönetimi 18 Mart Üniversite’mize yakışmamaktadır. Bizler, 18 Mart üniversitemizin bilimden yana olması ve ülkedeki en iyi akademik öğrenimi veren üniversiteler arasında yer alması için her türlü desteği vermeğe devam edeceğiz. Barış Akademisyenleri olarak bilinen yüzlerce bilim insanı sadece barış dedikleri için hiçbir haklı gerekçe gösterilmeden haksız ve hukuksuz bir şekilde işinden edilirken, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Yönetimi kamuoyunun tepkisini alan ve Bilim ile ilgisi olmayan Abdullah AKIN gibi Akademisyen müsveddesini bünyesinde barındırmaya devam etmektedir.

Abdullah AKIN gibi bilimden yoksun akademisyenler hak ettiği cezayı alıncaya kadar bu işin peşini bırakmayacağımızı ve takipçisi olacağımızı tüm kamuoyunun dikkatine ve bilgisine sunuyoruz.”

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com