Dört yol kâbusa döndü

Kentin en işlek caddelerinden olan Atatürk Caddesi üzerindeki dört yolda, Cuma Pazarı’nın önünde geçtiğimiz yıllarda konulan trafik ışıkları vatandaşın kâbusu oldu. Vatandaşlar bölgede trafik ışıkları yokken burada hiç trafik sıkışmıyordu yorumlarında bulundular.

Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Cuma Pazarı’nın hemen önündeki dört yolda vatandaşlar uzun zamandır kabus yaşıyor. Kentte araç yoğunluğunun fazla olmasından ötürü dar sokaklarda kısa paslaşmalar yapan kentlinin en çok zorlandığı bölümlerden birisi Cuma Pazarı önündeki dört yol. Setboyu Caddesi ile Atatürk Caddesi’nin kesişiminde bulunan dört yol çileye dönüştü.

Geçtiğimiz yıllarda yapılan düzenleme  ile ışık olmayan dört yola ışık konuldu. Her bir güzergaha konulan ışıklar bilhassa yolda otobüslerde olunca işin içinden çıkılamaz hale geldi. Cuma Pazarı istikametinden KİPA istikametine doğru yolda bulunan otobüs duraklarında da ayrı ışık olması vatandaşı isyan ettirdi. Kentte kısacık alanlarla bulunan otobüs durakları ve 70 saniye kırmızı ışık, İstanbulvari görüntüler oluşturuyor. Vatandaşlar bir an evvel Cuma Pazarı’nın önünde bulunan dört yolda çözüm beklediklerini gazetemizle paylaştılar.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com