Toprak Dede’nin fidanı 13 yaşında

TEMA Vakfı Kurucu Onursal Başkanı Hayrettin Karaca’nın 13 yıl önce Çanakkale Cumhuriyet Ortaokulu’na ziyareti esnasında okul bahçesine diktiği meşe fidanı bugün 13 yaşında bir ağaç oldu. Okul bahçesinde düzenlenen törende, Toprak Dede’nin ağacı önünde meşe ağacının önemi anlatıldı.

TEMA Vakfı Kurucu Onursal Başkanı Hayrettin Karaca, 15 Kasım 2005 tarihinde Yavru TEMA programını başarıyla uygulayan Çanakkale Cumhuriyet Ortaokulu’nu ziyaret etti. Bu ziyareti sırasında öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla okul bahçesine diktiği meşe fidanı bugün 13 yaşında genç bir ağaç oldu. Cumhuriyet Ortaokulu’nda bir araya gelen TEMA Vakfı yöneticileri ve gönüllüleri, okul yönetimi, öğretmenler ve öğrencilerin de katılımıyla gerçekleşen törende meşe ağacının önemini anlatan kaidenin açılışını yaptılar. TEMA Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Başak Yalvaç Özçağdaş, 13 yıl önce Hayrettin Karaca tarafından dikilen meşe ağacının yıllar boyunca bakımı ve korunması konusunda destek veren tüm gönüllülere teşekkür etti. Törende, emekli öğretmenler Münevver Yıldırım ve İbrahim Gül’e, dönemin İl Temsilcisi Demet Çavuşgil’e ve Cumhuriyet Ortaokulu Müdür Vekili İbrahim Engel’e teşekkür belgeleri ve meşe kitabı takdim edildi. Törende, TEMA Vakfı’nın önceki dönem İl Temsilcilerinden Hanifi Araz da yer aldı.

Cumhuriyet Ortaokulu’nda gerçekleştirilen bu çalışmanın örnek bir çalışma olduğunu belirten TEMA Vakfı Çanakkale İl Temsilcisi Ali Dereli, çalışmada emeği geçen tüm gönüllülere teşekkür ederken okullarda gerçekleştirdikleri doğa eğitimi çalışmalarının artarak devam edeceğini söyledi.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com