Şahin’den Sahada İnceleme

İl Genel Meclis Başkanı Ömer Şahin, Bayramiç’te devam eden yatırımlardan Bayramiç İmam Hatip Lisesi’nde ve Yukarışapçı Köyü’ne yapılan köprü inşaatında incelemelerde bulundu.

Çanakkale İl Genel Meclisi Başkanı Ömer Şahin, İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Emin Saran ile birlikte yapımı devam Bayramiç İmam Hatip Lisesi’nde incelemelerde bulundu. Burada açıklama yapan Başkan Şahin “Bayramiç İlçemizde yapımı devam eden İmam Hatip Lisemiz 16 derslik olup Fizik, Kimya ve Biyoloji laboratuvarları bulunmaktadır. Ayrıca Sanat Atölyesi ve Resim derslikleri de bulunmaktadır. 3 kattan oluşan okul binamızda toplam inşaat alanımız 3.875,08 metrekaredir. İşe başlama tarihimiz 03/04/2017 olup sözleşme bedelimiz 6.988.000,00-TL’dir. Şu anda okul inşaatımızın %71’i tamamlanmış durumdadır. Okulumuzun yanında Öğrencilerimizin konaklama ihtiyaçları için de 100 kişilik Yurt yapım işine başladık. Yurt Binamızın 09/03/2018 tarihinde sözleşmesi imzalanmıştır. Sözleşme bedelimiz 5.999.000,00 TL olup 14/03/2018 tarihinde yüklenici firmaya yer teslimi yapılmıştır. İnşallah Yurt Binamızı da 2019 Ocak ayı içerisinde bitireceğiz. Bu çalışmalarımızın amacı çocuklarımızın en iyi şartlarda eğitimlerini tamamlamalarıdır. Okul ve Yurt Binalarımızın Bayramiç İlçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

“KÖYLERİMİZE HAYIRLI OLSUN”
Okul İnşaatı’ndan sonra Yukarışapçı Köyü’ne yapılan köprü inşaatındaki incelemelere geçildi. Başkan Şahin “Yukarışapçı Köyü deresi üzerine 1976 yılında inşa edilen eski köprünün ihtiyacı karşılamaması sebebiyle 7 metre genişliğinde ve 9 metre açıklığında Betonarme Köprü Projesi Yol Ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nce hazırlanarak Bayramiç Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından ihale edilmiştir. 16/05/2018’de köprümüz tamamlanarak geçici kabul işlemleri tamamlanmıştır. Köprümüzün maliyeti 120.000,00-TL+KDV’dir. Bu köprünün inşa edildiği yol Üçyol – Bekirler – Aşağışapçı – Yukarışapçı – Kirazlı Köyleri’ni birbirine bağlamaktadır. Köylerimize hayırlı olsun” dedi.

Ziyaretlerden sonra İl Genel Meclisi Başkanı Ömer Şahin, Çanakkale İl Özel İdaresi Su Kanal Hizmetleri Müdürlüğü Yatırımlarını incelemek Üzere Palamutoba Köyü’ne geçti. Burada açıklamada bulunan Başkan Şahin “Köylerimizin içme suyu ve kanalizasyon ihtiyaçları kapsamında çalışmalarımız devam etmekte. Bu yıl Bayramiç İlçemizde Palamutoba, Çavuşlu, Türkmenli, Karıncalık, Akçakıl ve Evciler köylerimizde su deposu ve isale hattı çalışmalarımız devam etmektedir. Aynı zamanda Bayramiç’te ilk defa uygulanacak olan arıtmalı kanalizasyon çalışmamız da Pınarbaşı Köyü’ne yapılacaktır. Köylerimizin su ve kanalizasyon ihtiyaçlarına önem veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz.” dedi.
Meclis Başkanı Şahin daha sonra Saçaklı köyünde yapılan asfalt çalışmalarını yerinde inceledikten sonra Bayramiç İlçesi’nden ayrıldı.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com