İYİ Parti Kurmaylarından Kınama

Küçük Sanayi Sitesi’nde düzenlenen iftar yemeğinde programı terk eden İYİ Parti 1’inci sıra milletvekili Rıdvan Uz’un, programı terk etmesine neden olan olay İYİ Parti kurmaylarınca kınandı.

Geçtiğimiz gün Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi tarafından küçük sanayi sitesinde iftar yemeği düzenlenmişti. Düzenlenen iftar programına Çanakkale Milletvekilleri CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ve İYİ Parti 1’inci sıra milletvekili Rıdvan Uz da katılmıştı. Küçük sanayi kooperatif başkanı Sezai Kahraman iftar sonrası yaptığı konuşmada Erkek ve Turan’ı isimleriyle selamlamış ancak Uz’un ismini ağzına almamıştı. Uz ise davet edilmesine rağmen isminin anılmamasına kızarak beraberindeki İYİ Parti’li heyet ile iftar programını terk etmişti.
Yaşanan bu olaya İYİ Parti Çanakkale teşkilatı kurmaylarından tepkiler yağdı. İYİ Parti İl Başkanı Eşref Bener Varol, İYİ Parti 2’inci sıra milletvekili adayı İsmet Balkan ve İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Nuray Kılıç Al yazılı açıklama yayınladılar.

VAROL; “ÇABALARINIZ NAFİLEDİR”

İYİ Parti İl Başkanı Eşref Bener Varol; “Küçük sanayi sitesi iftarında yaşananlar, ülkemiz siyasetinin nasıl karanlık ve kirli bir dönem yaşadığını bir kez daha  ortaya koymuştur. Partimiz milletvekili adayı Sayın Rıdvan Uz, il ve ilçe  yönetim kurulu üyelerimiz ve gençlik kollarımızın kalabalık bir grup olarak katılım sağladıkları iftar daveti maalesef bir demokrasi ayıbına dönüşmüştür. Paylaşmanın, adaletin, kardeşliğin her zaman olduğundan daha fazla yaşanması gereken bu kutsal günlerde  bu olayların yaşanması bizleri derinden üzmüştür. Diğer siyasi parti adaylarının isimlerini anons ederek konuşma yaptıran Küçük Sanayi Sitesi yöneticileri, İYİ Parti adayımızı ve partililerimizi yok saymıştır.  Sizler içinde bulunduğunuz korku ile bizi yok sayma gayreti içinde olabilirsiniz, ancak milletimiz 24 Haziran tarihinde Türk siyasetinde artık kimlerin yok sayılması gerektiğini gösterecektir. Korkmayın efendiler, korkunun ecele faydası yoktur. Çabalarınız nafiledir. İYİ parti ülkemizin üzerine bir güneş gibi doğacak. Otel salonlarını da karartsanız, ismimizi ağzınıza almaktan da korksanız karanlık günler İYİ Parti güneşi ile aydınlanacak.”

BALKAN; “YAŞANANLARIN SORUMLUSU BÜLENT TURAN”
İYİ Parti 2’inci sıra milletvekili adayı İsmet Balkan; “Sanayi Sitesi Kooperatifi Yönetimi ve Site Esnafının ortaklaşa düzenlediği iftar yemeğinde ortaya konan tavır, büyük bir saygısızlıktır. Sanayi Sitesi’nde iftar verilecek alanın her yerine Ak Parti Çanakkale Milletvekili Bülent Turan’ın afiş ve posterleri asılmıştı. İftar yemeğine katılan birçok kişinin dikkatinden kaçmayan bu durumdan dolayı katılımcılar, ‘iftar Sanayi Sitesi tarafından mı veriliyor yoksa Bülent Turan tarafından mı?’ şeklinde sorular sorarak tepkilerini ortaya koydular. Hatta bu durumu fark eden bazı gruplar, alandan çok daha önce ayrıldılar. Sanayi Sitesi’nde esnaflık yapan arkadaşlarımız ile parti yöneticisi arkadaşlarımızın uyarıları sonucunda afiş ve posterler asıldıkları yerden kaldırıldılar. Sanayi Sitesi Kooperatifi’nin düzenlediği iftar etkinliğini kendi propaganda amacı olarak kullanmak isteyen Bülent Turan, site yöneticisi arkadaşları da zor duruma düşürdü. Sanayi Sitesi’nde yaşananların sorumlusu, Sayın Bülent Turan’dır. Bülent Turan’ın baskısı olmasaydı, bu tatsızlık, bu çirkinlik yaşanmayacaktı.”

AL; “ESEFLE KINIYORUZ”
İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı  Nuray Kılıç Al; “Çanakkale Küçük Sanayi Sitesi esnafı tarafından sanayi sitesi içerisinde düzenlenen ve davetli olduğumuz, koordinasyonunu sanayi esnafını temsilen Kooperatif Başkanının yaptığı, gönüllerin sevgi ile dolup taşmasını dileyeceğimiz,dostlukların sevgi ile beslendiği bir gündeki iftar programında İYİ Parti  Teşkilatımıza ve milletvekili adayımıza yapılan hareketi esefle kınıyoruz.”

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com