Dikkat! Altyapı çalışması var

Çanakkale Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünün projesi doğrultusunda kentin çeşitli cadde ve sokaklarında kanalizasyon, yağmursuyu ve içme suyu yapım işi gerçekleştirilecek.

Çanakkale Belediyesi’nden paylaşılan bilgilere göre belirli bir program dahilinde ilerleyecek olan faaliyetler kapsamında ilk etap olarak Barbaros Mahallesi Ali Haydar Ünsal Sokak’ta çalışmalar başladı. Burada gerçekleştirilecek olan kanalizasyon ve yağmursuyu hattı çalışmalarının hemen ardından Halil Dilmaç Sokak ve Cenk Sokak’ta kanalizasyon ve yağmursuyu hattı döşeme çalışmaları gerçekleştirilecek. Bu bölgedeki faaliyetlerin Ramazan Bayramı öncesinde tamamlanması hedefleniyor.

Altyapı çalışmaları kapsamında Ramazan Bayramı sonrasında ise Cevatpaşa Mahallesi’nde Yusuf Hoca Sokak, Arıburnu Sokak, 1. Çanakçılar Sokak, 2. Çanakçılar Sokak ve 3. Çanakçılar Sokak’ta kanalizasyon ve yağmursuyu hattı çalışmalarına başlanacak. Ayrıca Barbaros Mahallesi 75. Yıl Sokak’ta yürütülecek çalışmaların da Bayramdan sonra başlaması hedefleniyor.

ÇALIŞMA YAPILACAK SOKAKLAR

Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerinin bir sonraki programında ise; Barbaros Mahallesi Şakir Fenercigil Sokak, Gelincik Sokak, Akasya Sokak, Hızır Reis Sokak, Mehmet Emin Yurdakul Sokak, Behçet Kemal Çağlar Sokak, Yeşilırmak Sokak, Beyşehir Sokak, Nergis Sokak, Şehit Sadettin Çoban Sokak ile Esenler Mahallesi Alper Sokak, Şehit Aziz Sokak, Truva Sokak ve Atilla İlhan Caddesi’nde gerçekleştirilecek olan kanalizasyon, yağmursuyu ve içme suyu hattı yapım işleri yer alıyor.

Belediye’den yapılan açıklamada; “Çalışmaların bulunduğu bölgelerde gerekli trafik yönlendirmeleri ve uyarı levhaları ile bilgilendirme çalışmaları yapılacak olup, kentlilerimizin trafik işaret ve işaretçilerine uymaları konusunda bilgilerine sunarız” denildi.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com