“İYİ Parti’yi yok sayamazsınız”

İYİ Parti 1’inci sıra milletvekili adayı Rıdvan Uz, dün düzenlenen iftar yemeğinde Küçük Sanayi Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Kahraman’ın İYİ Parti’nin adını anmaması üzerine beraberinde İYİ Parti’li heyet ile birlikte iftar programını terk etti.

Küçük Sanayi Sitesi’nde düzenlenen iftar yemeğine, İYİ Parti Çanakkale 1’inci sıra milletvekili adayı Rıdvan Uz ve beraberinde İYİ Partililerin yemeği terk etmesi damga vurdu… Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Kahraman, iftar yemeğinin ardından yaptığı konuşmada yemekte bulunan Çanakkale Milletvekilleri; CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ve Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ı isimleriyle selamladı. Bir arka masada oturan İYİ Parti heyetini ve Çanakkale 1’inci sıra milletvekili adayı Rıdvan Uz’u ve es geçti.

Kahraman’ın partilerinin adının uyarıya rağmen anılmamasına sinirlenen İYİ Parti milletvekil adayı Uz ve beraberindeki İYİ Parti’li heyet iftar programını terk etti.

Uz; “Esefle Kınıyoruz”

Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan Uz, yaşanan olayı esefle kınadığını dile getirdi. Uz yaptığı açıklamada; “İftar yemeğine İYİ Parti olarak en kalabalık şekilde davetlerine iştirak ettik. Fakat bu davet iştirakinde, bu sanayi yönetiminin başkanına burada olmamızı söylememize rağmen, arkadaşlar uyarmasına rağmen ismimizi zikretmedi. İYİ Parti’yi yok saydılar. Çanakkale’de protokolün sadece Bülent Turan’dan ibaret olmadığını anlayana kadar biz tepkimizi göstereceğiz. Orada protokolde oturan arkadaşlarımızın birçoğu yemek yemeden kalktı. Daha yemek gelmemişti ama kendisi orada siyasi amaçlı iş yaptı. Ramazan-ı Şerifin ruhuna uygun bir hareket değildi bu. Esefle kınıyoruz. Rıdvan Uz’u yok sayabilirsiniz ama asla İYİ Parti’yi ve Sayın Meral Akşener’in temsilcilerini yok sayamazsınız. Bu ahlaksızlıktır. Onlara rağmen bunu Çanakkale’den kaldıracağız; birliği ve kardeşliği yayacağız” dedi.

Atakan AlkışBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com