Triatlon bu kez Çanakkale’de!

Carraro Gelibolu Triatlonu’nun basın lansmanı, dün Büyük Truva Otel’de saat 10.30’da gerçekleşti. 10 Haziran’da Gelibolu’dan start alacak parkur 1.9 km yüzme, 90 km bisiklet ve 21 km koşu ile son bulacak. Dünyanın en zor branşlarından olan Triatlon, bu sefer Çanakkale’de…

Gerçekleşen lansman toplantısına, Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, İl Kültür Turizm Müdür Yardımcısı ve 2018 Troia Yılı Koordinasyon Merkezi Yetkilisi Sedat Arslan, organizasyon temsilcisi İsmail Arkan ve basın mensupları katıldı.

“50 ÜLKEDEN 500 SPORCU”

Çanakkale Valiliği, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı ve GESTAŞ’ın katkıları, ACCELL Bisiklet ana sponsorluğunda icra edilecek olan yarış 10 Haziran 2018 tarihinde Gelibolu’daki Hamzakoy bölgesinde hayatını kaybeden Gelibolu Yıldızspor Triatlon Takımı sporcusu Doğukan Varol anısına düzenlenecek. Yarışlara 50’si uluslararası olmak üzere toplamda 500 sporcu katılacak. Carraro Gelibolu Triatlonu’nda yarışan sporcular, Sprint (Kısa) Mesafe, Orta Mesafe ve Orta Mesafe Takım olarak yarışacaklar.

“TROİA’YI TANITMAK HEDEFİMİZDİR”

Troia Yılı Koordinasyon Merkezi Yetkilisi Sedat Arslan konuyla ilgili, “2018 Troya Yılı kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde ve kordinasyonunda yerelde ise Çanakkale Valiliği kordinasyonunda yeni gezi rotaları açılıyor, yıl boyu birbirinden farklı kültür, sanat, spor, bilim etkinlikleri planlanıyor. Uluslararası fuarlara katılımın olacağı yıl boyunca tüm dünyaya Troya’yı tanıtmak tarafımızdan hedeflenmektedir.” diye konuştu.

“YILDA YAKLAŞIK 50 ORGANİZASYON YAPIYORUZ”

Gençlik Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, “İlimizde biz yaklaşık yılda 50 tane organizasyonu ulusal ve uluslararası olmak üzere yılda yaklaşık 50 organizasyon yapıyoruz. Böyle ilimiz için ülkemiz için önemli Gelibolu Tarihi Yarımadası’nda önemli bir yerde bu organizasyonun yapılması bizi daha da mutlu ediyor.” açıklamalarında bulundu.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com