Kaçakçılara büyük darbe

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığınca yapılan operasyonlarda kaçakçılara büyük darbe vuruldu. Göçmen kaçakçılığını organize bir şekilde yürüten suç örgütüne yapılan operasyonlarda 11 şüpheli yakalanırken birçok materyal ele geçirildi.

Organize göçmen kaçakçılığı yapan suç örgütüne eş zamanlı olarak Çanakkale’nin de içinde bulunduğu dört ilde yapılan operasyonlar kapsamında 16 şüpheliden 11’i gözaltına alındı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalar sonucunda 15 adet cep telefonu, 13 adet sim kart, 1 adet sahte ehliyet, 1 adet sahte pasaport,  20 kök (16 kök yaş, 4 kök kuru) kenevir bitkisi, 3 adet 9 mm tabanca fişeği, 12 adet 12 call fişek,  1 adet hafıza kartı ve 2 adet flash bellek ele geçirildi.  Ayvacık Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile Jandarma Komutanlığı tarafından ele geçirilen malzemeler muhafaza altına alındı.

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı’nca yürütülen planlı faaliyet kapsamında 5 Mart 2018 tarihinden bu yana toplamda 18 ara operasyonun yapıldığı bildirildi. Yapılan bu operasyonlar kapsamında 5’i tutuklu 23 organizatör, 515 düzensiz göçmen, 100 adet can yeleği, 17 adet araç, 6 adet bot ve 6 adet de bot motorunun ele geçirildiği; İl Jandarma Komutanlığınca belirtildi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com