ESNAFA BAYRAM BABALAR GİBİ

Merhaba!  Değerli okuyucular.

Bugüne kadar ki yazılarımda hep kadınları ve anneleri ilgilendiren  ve onların yararlanabileceği sosyal haklardan bilgiler vermeye çalıştım. Erkekler ve babalar unutulduklarını sanmasınlar. E malum önümüzde yaklaşan bir Babalar Günü var.

Unutulmadınız Babalar. Sizlerinde sosyal haklarınız var. Tıpkı anneler gibi…

Sevgili Babalar! Eşleriniz doğum yaptığında sizler de yarım gün çalışma hakkına sahipsiniz buna evlat edinenler de dahil..  Ayrıca eşinizin doğum yapması sebebiyle istemeniz halinde 10 günlük mazeret izniniz de var ve 5 günlük doğum izni de… Vee eşinizin doğumu sonrasında süt parası da alabilirsiniz! Bunu alabilmeniz için eşinizin çalışıyor olması da gerekmiyor. Eğer siz sigortalı ya da kendi namınıza bir işte çalışıyor iseniz süt parasını alabiliyorsunuz… Unutmayın sakın!

Babalar nasıl unutulur ki, hem eşinin hem de çocuğunun kahramanıdır Baba!

Mesela kızlar en çok babalarını sever hayatta, akşamları yolunu bekler uyumadan, başkadır kız çocukları için baba… İlk aşktır, kahramandır, kraldır yani baba! Büyüyüp genç kız olduğunda anlaşamadığındır ama yine de vazgeçemediğin… Yani demem o ki başkadır kız çocukları için Baba…  Babalar da en çok kızlarını sever bu hayatta, Çünkü kız babası olmak farklıdır, özeldir. Bambaşka duygusallık verir babalara… Ama belli etmezler sevdiklerini, ederlerse çocukları şımarır diye korkarlar çünkü. Onlara sert baba rolü biçilmiştir hayatta, dik durmalıdır baba, güçlü olmalıdır. Korumalıdır her şeyden çocuklarını…

Demiştim ya benim de iki kızım var. Birkaç ay öncesine kadar ben de eşimin bu denli kızlarına düşkün olduğunu anlamamıştım bugüne kadar. Onu hep güçlü görürdüm, sert dururdu kızlarına. Bir gün internette bir videoya rastladım hani son zamanlarda en çok izlenen baba-kız düğünde dans eden videolara, bak dedim eşime ne güzel. Eşim tutamadı gözyaşlarını… İşte o an anladım babalar kızlarına çok düşkünmüş aslında.

Önümüzde yaklaşan Babalar Günü ve Ramazan Bayramı var. Malum Ramazan ayı nedeniyle alışveriş durgun, esnaf umudunu yaklaşan bugünlere bağladı. Satış yapabilmek için özel günleri bekleyen esnaf, türlü indirimler düzenliyor. Mağazalarda “Şaka gibi, Çıldırdık” yazıları, özel günlere özel indirimler dikkat çekiyor. Pazarlarda sloganlar amire, memura, işçiye, dişçiye, ayıya, dayıya, hacıya hocaya, karıya, kocaya, fakire, fukaraya, toruna, torbaya mandalinaaaa gel bir liraya! Tere, roka, maydanoz bizleri sormaz oldunuz. Bayramda alınan ikramiyeden bize de ayırınız! E haklılar unutmayın esnaf babaları, karınca kararınca onların da payları olsun çünkü esnaf baba olmak da zor aslında…

Tüm babaların BABALAR GÜNÜ kutlu olsun…

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com