CHP’li Erkek’ten Emeklilere Müjde

Yoğun seçim çalışmalarına devam eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili adayı Muharrem Erkek, “En düşük emekli maaşını 1500 lira yapacağız” diyerek emeklilere müjde verdi.

CHP Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili adayı Muharrem Erkek gece gündüz seçim çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda gündüz Ezine Pazarına ve esnaf ziyaretine giden Erkek, akşam ise iftardan sonra Mahmudiye ve Üvecik Köylerinin misafiri oldu. Buralarda hemşehrileriyle sohbet eden ve onları dinleyen Erkek, seçim bildirgesinden örnekler vererek sorunlara çözüm önerilerini anlattı.

CHP’li Muharrem Erkek, hukukun, kuvvetler ayrılığının, hak ve özgürlüklerin nasıl yok edildiğini anlattıktan sonra, eğitim, ekonomi, dış politika ve toplumsal barış konularına da ayrıntıyla değindi. Mahmudiye ve Üvecik’te sulama birliklerine, tarımsal kredi veren kuruluşlara olan borçların üreticiyi, çiftçiyi zor durumda bıraktığını kaydeden Erkek, Muharrem İnce Cumhurbaşkanı, CHP’nin de Meclis çoğunluğunu alması durumunda tüm bu sorunların çözüleceğini, çiftçinin tarımsal kredi borç faizlerinin silineceğini söyledi. Ülkemizde 17 milyon insanın açlık sınırı altında yaşadığını, bunun önüne geçmenin ve emeklilerimizin Avrupa’daki emekliler gibi huzur içinde yaşamasının zor olmadığını vurgulayan Erkek, “En düşük emekli maaşını 1500 lira yapacağız” dedi.

Eğitimin yapboza dönüştüğünü, 16 yılda 14 değişiklik yapıldığının altını çizen Erkek, “Eğitim sisteminin sorunlarını çözeceğiz, öğrencinin olduğu yerde öğretmen olacak ilkesiyle taşımalı eğitime son vereceğiz, 180 bin öğretmen ataması yapacağız.” dedi.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com