9 günde 5 bin imza topladılar

28 Mayıs Pazartesi günü İDA Dayanışma Derneği tarafından Kordon’da kurulan çadırda, ‘Siyanürlü Altın Madenciliğine’ karşı başlatılan imza kampanyası Dünya Çevre Günü’nde 5 bin imzaya ulaştı.

İDA Dayanışma Derneği tarafından Çanakkale Kordon’da Siyanürlü Altın Madenciliğine’ karşı başlatılan imza kampanyasına ilgi büyük oldu. Kurulan çadırda 9 günde toplam 5 bin imza atıldı. Standa uğrayıp imza kampanyasına katılanlarda CHP milletvekili adayları, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan da yer aldı.

“BİR İMZA BİR UMUT”
İDA Dayanışma Derneği’nden kampanya ile ilgili yapılan açıklamada; “Bir imza elbette bir sonuç değil ama bir umut. 150 bin kişinin içme ve kullanma suyu havzasında maden aranması kimin için, neye rağmen, hangi kamu yararı niteliğinde? Su fakiri olan bir ülkede suyu bu kadar hoyratça kullanmak kimin için? Kordondaki standımızı kapatmış olsak da bu konuda mahalle muhtarlıkları ile birlikte toplantılar yaparak mahalle mahalle insanlara karşılaşacakları tehlikeyi anlatacağız. Herkes derneğimize uğrayabilir, imza kampanyasına ve mücadeleye destek olabilir. Yoksulluk hiyerarşiktir ancak kirlilik demokratiktir. Su, toprak, hava kirliliği ne siyaset ne de hiyerarşi ayrımı yapar. Hepimiz aynı gemideyiz.” denildi.

Atakan AlkışBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com