Stockholm’den Günümüze…

5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında dün Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından saat 9.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi. Tören sonrası kortej yapılırken, etkinlik Morabbin Parkı’nda son buldu.

Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında dün sabah saat 9.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda tören gerçekleşti. Törene Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat, protokol üyeleri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan törende İl Müdürü Bolat, Atatürk’ün huzurunda günün anlam ve önemine uygun olarak çelenk sundu. Çelenk sunumunun ardından konuşma yapan, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat, “1972 yılında İsveç’in Stockholm kentinde yapılan Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı’nda alınan bir kararla 5 Haziran günü Dünya Çevre Günü olarak kabul edilmiştir. Haziran’ın ikinci haftasıyla başlayan bu hafta dünya ülkeleri ve ülkemizde çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Çevre günü kutlamasının, çevre kirliliğinin etkilerine dikkat çekmeye ve daha temiz bir dünyaya vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan konuşmasının son bulması ile tören korteje dönüştü ve Valilik önüne kadar yürüyüş gerçekleşti. Morabbin Parkı’nda yapılan etkinliğe ise, Vali Yardımcısı Ali Candan ve İl Sağlık Müdürü Ali Taşçı da katıldı. Morabbin Parkı’nda Çanakkale’de Beyaz Bayraklı ve ECO okul kapsamına giren eğitim kurumlarına plaketleri verildi.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com