Seçime Günler Kala Söz Vatandaşta!

Videomuzu Facebook Sayfamızdan İzleyebilirsiniz. 

 

Seçime günler kala Milletvekilleri adayları, çalışmalarını hızlandırdı. Partiler takvim sürecine göre hız kesmeden ilerliyor. Cumhurbaşkanı adayları ise mitinglerle il il gezerek vatandaşa vaatlerini anlatıyor. Adaylar ve vekillerin çalışmaları sürerken gazete olarak mikrofonu vatandaşa uzattık.

Vatandaş çoğunlukla ekonomiden dert yanarken; “Artık ülkede bir şeyler değişmeli.” dedi. Diğer yandan bir kesim de mevcut gidişatın devamını diledi. Bazı cevaplarda ise vatandaşların düşüncesini söylemekten çekindiği okundu.

Saadettin Avcı

Hayırlısı kimse cumhurbaşkanlığını o alsın. Ben siyasetten anlamam ama kim hayırlıysa o gelsin isterim.

Fatma Kendirci
Ben de herkes gibi düşünüyorum. İnşallah iyi olur. Ülkenin iyi olması için Muharrem İnce’ye ihtiyaç var. Şimdiye kadar olanları gördük, dış borç almış başını gidiyor. Geçmişte güzel işler de yapıldı ama artık değişmesi lazım.

Nurcan Hasar

Hayırlısı olsun. Daha güzel şeyler olsun, Çanakkale daha çok gelişsin. Çocuklarımızın iş sahası olsun. Biz Gelibolu’dayız, doktorlarımız yok. Sürekli merkeze gelmek zorunda kalıyoruz. Bu durumun iyileşmesini istiyoruz. Türkiye için, çoluk çocuk için hayırlısı olsun.

İbrahim Kale
Emekliyim, emeklilerin hali ortada görüyorsunuz. Atanamayan bir sürü öğretmen var. Çoluk çocuk ortada. Bu memleketin bir değişime ihtiyacı var. Memleketin Muharrem İnce’ye ihtiyacı var.

Selda Kobu
Seçimlerle ilgili düşüncem; herkesin vaatlerini söylemesi. A partisi, B partisi demeden herkesin vaatlerini açıklaması gerektiğini düşünüyorum.İleride Türk halkı için nelerin faydalı olacağını söylemelerini istiyorum. Fikrimi belirtmek istemiyorum, hayırlısı olsun diyorum.

Ahmet Alkan
Fikrim Ak Parti. Neden Ak Parti? 2002’ye kadar geriye bakıyorum Ne yapıldı? Kemal Kılıçdaroğlu Sosyal Sigortalar Müdürü’ydü. Eczanelerde kuyruklar vardı.Hastane’de sağlık diye bir hizmet var mıydı?  23 ülkeye gittim Türkiye gibisini görmedim.
Dursun Ali Kütük
Ülkenin huzura, ekonomik güçlenmeye ihtiyacı var. En başında barışa ihtiyacı var. Ötekileştirmeler bitmeli. Bu memleketi seviyorsak birlikte hareket etmeliyiz. Çok umutlu değilim. Borçlardan dolayı sıkıntı yaşayacağız. Ekonomik anlamda dibe vurduk. Dolar aldı başını gidiyor. Bu yönetim saatini doldurdu. O konuda zamanında onlara inanmış insanlar bile bunu anladı. Bu yönetim insanlar için çalışmıyor.

Doğan Kiper
Ben eğitimi beğenmiyorum. Açık ve net. Adamlar İstiklal Marşı’nı okumayı bilmiyor. Zengin zengin oluyor, fakir fakirleşiyor. Tarım zaten yok. Tarım bitmiş. Üretim yok. Ben zamanında domates ekiyordum. Gübre arttıkça domatesin fiyatı ucuzluyor. Herkes çıkıp bir şeyler söylüyor. Politika yalan demek. Bana şu anda hiçbiri inandırıcı gelmiyor. Erdoğan Kılıçdaroğlu’na ”Kaynak nereden?” diye soruyordu. Şimdi kendisi nereden buldu?Emekli demek köle demek. Emekliyim 24 saat çalışıyorum.3 çocuğum var bugün bir düğün 100 bine yapılıyor.

Mesut Özdemir
Milletimiz için hayırlısı olsun. Bir Ankaralı olarak reisimiz kazanacak, ülkemiz 1 numaralı olacak diyorum.

Selin Şentürk

Ülkenin yeni bir kana ihtiyacı var. Eskilerden çok sıkıldık. Sosyal medyada paylaşım yaparken bile korkuyoruz. Yeni milliyetçi bir yönetime ihtiyaç var. Her şey çok pahalı. Ülkenin durumunu görüyoruz. Ekonomi için aydınlık bir gelecek için ülkenin başına iyi birileri geçmeli. Kadın olarak kadın bir cumhurbaşkanı istiyorum.

Tolga Çebi
Seçimlerde bu hükümetten kurtulacağız. Yeniliğe doğru adım atacağız.Ben içki içmeyi seviyorum. Çok vergi koyuyorlar. Sigara içmeyi seviyorum. Çok vergi koyuyorlar. Mutsuzum.

Mehmet Aydır
Ben AKP’Den başka bir şey düşünmem. Neden? 79 yaşındayım. CHP’nin bir taş koyduğunu görmedim. Ben CHP’ye üyeydim, her şeyden vazgeçtim. AKP her şeyi yaptı.

Cafer Öksüz
Bu seçimler çekişmeli geçecek. 2. tura kalacak. Kim kazanacak belli değil. Adil yönetim gelmeli. Sorunlardan biri ekonomi. Dolar yükseliyor, piyasalar alt üst oluyor. Tarım ülkesinde yaşıyoruz tarımın hali harap. Artık tamam diyelim.

Suat Öztürk
İyi şeyler düşünüyoruz. Yeter artık değişsin. Bıktık 15-26 yıldır. Bir başkası gelsin. Koalisyon olsun. Güneş gelsin altı ok gelsin. Ama bir şeyler artık değişsin. 40 yıllık esnafım şu an seyyara çıkıyorum. Emekliyim 1300 TL maaş alıyorum. 3 çocuk ev kira. Gırtlağa kadar borçluyuz.

Gülden Akın
Çanakkale’de yaşayan bir cumhuriyet kadınıyım. Özgür ve mutlu yaşıyorum, belediyemize de teşekkür ederiz. Buna gençler karar verecek.Bizler de desteğiz. Biz cumhuriyeti kurtarmak; hak, adalet, hukuk istiyoruz. Artık para sıfırlandı, 100 TL’nin değerini görüyorsunuz. Alışverişlerde bunu hissediyoruz. Her türlü zenginliğimiz var yeter ki bunları kullanabilelim. Yeter ki cumhuriyetimizi kurtaralım.

Hanife Ülker
Şu anda ülkemden memnunum. Her şey çok güzel. Ben eskiden yağ kuyruklarında da bekledim. Şu anda böyle bir şey yok. Tüp kuyruğu, çay kuyruğu, nankörlük etmememiz gerekiyor. Aynen böyle devam etmesini istiyorum.

Mahmut Teker
Erken seçime gidiyoruz. Seçimi kazanmak için yapılmış seçim. Doları da kendisi oynatıyor, türlü oyunlarla gelmeye çalışıyor. Yapacak bir şey yok. Ülke için hayırlısı yok. Herkes kendi çıkarını cebini düşünüyor. Yapamayacakları vaatler veriyorlar. Emekliye bayram arifesinde verilen para da gençlere verilenler de aynı herkes oy ve cebinin peşinde.

Yıldız Sağlam – Tunahan Ünsal

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com