Köyleri İnce İnce dokuyor

Çanakkale Milletvekili Bülent ÖZ, 24 Haziran seçimleri kapsamında Çanakkale’de adım atmadık yer bırakmıyor. Siyasete ilk adım attığı günden bu yana örgütlü çalışmaların gücüne inanan Bülent Öz, Geyikli, Bozcaada ve Eceabat Örgütleriyle birlikte hemşehrilerinden Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce ve Millet için CHP diyerek destek istedi.

“Çanakkale hep TAMAM diyor” diyen ve “millet için geliyoruz, hedef Cumhurbaşkanlığı, Türkiye’m Kazanacak” vurguları yapan Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, “25 Haziran Ülkemiz için aydınlık yarınların başlangıcı olacak.” dedi.

CHP’li Bülent Öz, esnaf ve kahvelerdeki hemşehrilerini ziyaret ederek, hem Ülkemizin içinde bulunduğu konumu değerlendirdi hem de seçim vaatlerini anlattı: “Milyonlarca işçimiz düşük asgari ücretle çalışmak zorunda bırakılıyor, Vatandaşlarımız geçim kaygıları olduğu için emekli olmak istemiyor, esnaflarımız kredi borçlarını ödeyemez hale geldi ve birçok esnafımız işyerini siftahsız kapatıyor, üreten Ülkemiz ihraç eden konumdan ithal eden ülke konuma düşürülmüştür ama Cumhuriyet Halk Partimizin İktidarında ve Cumhurbaşkanımız Muharrem İnce olduğunda;

1 Ocak 2019’dan itibaren Asgari ücreti en az 2 bin 200 TL, en düşük emekli maaşını 1.500 TL yapacağız. Ramazan ve Kurban bayramında emeklilere birer maaş ikramiye vereceğiz. Emeklilere milli gelir artışından refah payı vereceğiz. Emekliler için muayene ve ilaç katılım paylarını ve fark ücretlerini kaldıracağız.

Tarımsal üretimde kullanılan tohum, gübre ve tarım ilacı gibi girdilerin vergilerini düşürerek, maliyetleri aşağıya çekeceğiz. Çiftçilerimizin tarımsal kredi borçlarının faizlerinin tamamını sileceğiz.

Ücretlilerin ve esnafın asgari ücrete kadar olan gelirlerine gelir vergisi muafiyeti tanıyacak şekilde, gelir vergisi dilimlerini yeniden düzenleyeceğiz. Vergide adaleti sağlayacak, az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alacağız. Esnafımızın kira stopajını kaldıracağız ve Esnafımızın kira, araç gideri vb. iş yeri masraflarını vergiden düşebilmesini sağlayacağız.”

Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com