Esnaftan tepki yurttaştan takdir

Çanakkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından Dibek ve Tarla Sokak’a işgaliye çizgisi çekildi. Bu uygulama esnaflar tarafından tepkiyle karşılanırken, sokaktan geçen bazı yurttaşlar yapılan uygulamayı takdir etti.

Kentin iki uğrak noktası olan Dibek ve Tarla Sokak’a Çanakkale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından sarı boya ile esnafların işgaliye sınırını belirten çizgiler çekildi. Boya ile belirlenen çizgilerin dışına masa ve sandalye koyan esnafa, önce uyarıda bulunulacağı ardından da çizginin aşılması takdirde cezai işlem yapılacağı belirtildi. Gerçekleştirilen uygulamanın, işgaliye sınırını aşan esnaflar nedeniyle çevreden gelen şikayetler üzerine yapıldığını belirtildi.
Yapılan bu uygulama esnaflar tarafından tepkiyle karşılandı. Masa ve sandalyeleri çizginin gerisine çekmek zorunda kalan esnaflar zabıta memurlarına tepki gösterdi. Öte yandan Dibek Sokak’ta yapılan uygulama sırasında bazı yurttaşların zabıta memurlarına yaptıkları uygulama nedeniyle teşekkür ettikleri görüldü.

Atakan AlkışBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com