En İYİ Reklam

24 Haziran’da gerçekleşecek seçime günler kala partilerin çalışmaları da hızla devam ediyor. Siyasi partiler, sıradan seçim reklamlarının dışında sosyal medya üzerinden yaratıcı fikirlerle birbirine meydan okumaya başladı. İyi Parti dün, arama motoru üzerinden başlattığı reklam kampanyası ile yaratıcılıkta rakiplerine fark attı.

Türkiye 24 Haziran seçimlerine doğru giderken, siyasi partilerin seçim hazırlıkları da hız kazanıyor. Partiler afiş, bayrak asma broşür dağıtma gibi klasik yöntemlerin yanı sıra sosyal medyayı da etkin biçimde kullanmaya başladı. Dün en etkili hamle İyi Parti’den geldi. İyi Parti’nin, Google’a, ‘İbrahim Tatlıses’, ‘rüya tabirleri’, ‘boş oda’, ‘iktidarsızlık’ gibi sözcüklerle verdiği reklamlar başta gençler olmak üzere herkesin dikkatini çekti.

İyi Parti’nin verdiği reklamlarda arama motorunda “AKP” kelimesini arattığınızda artık size ilk seçenek olarak, “Artık daha İyi’si var” ifadelerinin yer aldığı tanıtım başlığı önünüze geliyor. “Rüya tabiri” aramasını yapan internet kullanıcılarının karşısına da “Kabuslar mı görüyorsun?” başlığıyla İyi Parti’nin tanıtımının yer aldığı link çıkıyor. Google’da İbrahim Tatlıses ismini aradığınız da karşınıza “Doğalgaz mı bağlatacaksınız ! İYİ Parti’yi bekleyin” uyarısı çıkıyor. Google’da “gençler”i arattığınızda, “Hükümetin unuttuğu yaş aralığı”nı, “vpn” yazdığınızda “Boşuna para vermeyin”, “boş oda”yı arattığınızda “1150 odalı kelepir saray” yazan linkleri görüyorsunuz.

Yıldız Sağlam

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com