Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“En büyük bütçeyi Milli Eğitim alıyor”

Şemsettin Fatma Çamoğlu Ortaokulu’nun

Şemsettin Fatma Çamoğlu Ortaokulu’nun açılışı geçtiğimiz gün, Vali Orhan Tavlı, Ak Parti Milletvekili Ayhan Gider, Milli Eğitim İl Müdürü Osman Özkan’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Açılış konuşmalarından birini gerçekleştiren Vekil Gider, “Okul bahçesinde siyaset yapacak değiliz” diyerek başladığı sözlerini “Allah’a şükür ki bugün en büyük bütçeyi Milli Eğitim Bakanlığı alıyor ki biz bunla gurur duyuyoruz” ifadeleriyle sona erdirdi.

Şemsettin Fatma Çamoğlu Ortaokulu’nun açılışı geçtiğimiz gün yoğun katılımla gerçekleştir. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış programında çocukların Mehteran gösterisi ve halk oyunları büyük beğeni ile izlendi.

Açılışta il konuşmayı yapan; İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan; “2018 yılı Milli Eğitim Bakanlığı’mız tarafından Çanakkale’mize en çok yatırım yapılan yıl oldu. Bu bağlamda yaklaşık 26 okul ve devam eden yatırımlarımız ile birlikte 39 okul ile 5 öğrenci pansiyonu, 6 spor salonu inşaatını ivedilik ile tamamlayarak ilimize kazandıracağız. Bugün de burada 32 derslikli 960 öğrenci kapasiteli Şemsettin Çamoğlu Ortaokulu’muzun açılışını gerçekleştiriyoruz. İlimiz genelinde son 1 yıl içerisinde yapımı tamamlanıp eğitime başlattığımız 24 derslikli Vali Fahrettin Akkutlu İlkokulu, 16 derslikli Turgut Reis Ortaokulu, 16 derslikli Atatürk Ortaokulu merkez ilçemizdeki yenileşme sürecinin bir parçasını oluşturmaktadır. Bu ay içerisinde temel atımı ile Ömer Mart Ortaokulu ve Ticaret Borsası İlkokulu’nun yapımına başlıyoruz. Esenler bölgesinde Cevatpaşa Ortaokulu’muz üzerindeki yükünü hafifletip bölgenin ortaokul ihtiyacını karşılamak amacı ile 24 derslikli bir okul yapımında çok kısa süre içerinde başlayacağız.”

“OKUL BAHÇESİNDE SİYASET YAPACAK DEĞİLİZ AMA…”

Özkan’ın ardından konuşan Ak Parti Milletvekili Ayhan Gider; “Muhakkak ki okul bahçesinde siyaset yapacak değiliz ama birkaç şeyi hatırlatmadan da geçemeyeceğim. İnsan aklı unutmaya çok meyilli. Bundan 15 sene önce çalışmaya başladığımız zaman, 40 kişilik 50 kişilik okul sınıfları vardı. Bırakın öğretmenlerin öğrencilerle tek tek ilgilenmesini öğrencilerin adını dahi dönem sonuna kadar ezberleyebilmesi mümkün değildi. Biraz önce müdür beye sordum rakamları, ilköğretimde 10, orta öğretimde 14 kişiye inmiş sınıf ortalaması. Bu akıl hayal edilecek bir şey değildi. Bize özel okul dediğinde de hayalimizde 25-30 kişi olurdu. Tabi bu kolay olmadı. Bunca tesis kolay yapılmadı. Çünkü daha önceleri milli eğitim birçok bakanlıktan çok çok sonra ödenek alan bir kurumdu. Ama Allah’a şükür ki bugün en büyük bütçeyi Milli Eğitim Bakanlığı alıyor ki biz bunla gurur duyuyoruz.” diye konuştu.

“ÇANAKKALE’DE 8 OKUL HİZMETE GİRDİ”

Açılışta son konuşmayı yapan Vali Orhan Tavlı, şöyle konuştu: “Yaklaşık 7 milyon TL’lik bir yatırım ile ilimize kazandırılan bu okul 32 dershane, laboratuar ve bilgisayar sınıfından meydana geliyor. Yaklaşık 960 öğrencimiz burada eğitim görecek. Ülkemiz son 15 yılda eğitim yatırımlarını sürekli arttırmış, hem Anadolu’muzun en uzak noktalarını kapsayan  hem de eğitim kalitesini arttıran bir politika takip edilmiştir. Bu yıl bütçemizden yatırımlara en çok kaynak aktaran bakanlıklarımızın başında Milli Eğitim Bakanlığı gelmekte… 2017 yılında Çanakkale il genelinde 2 lise 6 temel eğitim okulu olmak üzere 8 okul tamamlanarak eğitim-öğretim hizmetine girdi.  2018 yılında ise toplam 200 milyonluk yatırım ile eğitimde müthiş bir değişim ve dönüşüm yaşamaktayız. Bütün bu gelişmelerin, başarılan, kalkınmanın kökeninde insanımıza, sevgili gençlerimize, sevgili yavrularımıza, eğitime, sağlığa verilen değer vardır.”

Yıldız Sağlam

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech