Çevre Gününde Atikhisar’dan Çarpıcı Görüntüler!

Çanakkale’nin tek içme su kaynağı olan ve Çanakkale’de yaşayan binlerce insanın su ihtiyacını karşılayan Atikhisar Barajı Havzası’nda maden arama faaliyetleri kapsamında ağaç kesimleri tüm hızıyla her gün daha da artarak devam ediyor. Bölgeden çekilen fotoğraflar, ağaç kesimlerinin boyutunu tüm açıklığıyla gözler önüne serdi.

Çanakkale’de yaşayan binlerce vatandaşın içme su kaynağı olan Atikhisar Barajı mevkiinde aylardır devam eden ağaç kesimlerinin hızını arttırdığı görüldü. 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nden önce bölgede çekilen fotoğraflar, Çevre Günü’nün üzerine tuz biber oldu. Tüm dünyada kutlanan çevre gününün teoride törenlerde pratikte ise yürürlükte olmadığı bölgeden gelen fotoğraflarla dikkat çekti. Atikhisar Havzası olarak adlandırılan Balaban ve Kirazlı köylerini de içine alan, bir tarafı Bayramiç diğer tarafı Çan ve Çanakkale olan havza tehdit adlında… Havzada bugüne kadar kesilen ağaçlarla ortaya çıkan görüntü bölgenin çoraklaştığını gösterdi.

Bölgede yapılan ağaç kesimleri için Çanakkale halkı günlerce seferber olmuştu. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan önderliğinde, kentte bulunan İDA Dayanışma Derneği de her fırsatta Atikhisar’ı dillendirmişlerdi. Bölgede yapılan kesimler için düzenlenen bir eylemde Çanakkale’de bulunan Enver Aysever de yer almıştı. Bütün yapılanlara, bütün eylemlere ve düzenlenen etkinliklere rağmen bölgede maden arama faaliyetleri için ağaçların kesilmesine devam edildiği görüldü.

Tunahan Ünsal

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com