Basın Boğazda Yüzecek

2018 yılı, devletimiz tarafından Türkiye ve dünyada Troya Yılı olarak ilan edilmesinin ardından gerçekleşen bir dizi etkinliğe yenisi ekleniyor.  Bölge tanıtımını yapmak ve dünyadaki bilinirliğini daha fazla arttırmak üzere yurt dışından gelen basın mensupları, Çanakkale Boğazı’nda yüzecek.

32 yıldır her sene 30 Ağustos tarihinde Rotary Kulübü tarafından düzenlenen Çanakkale Boğazı Yüzme Yarışı’nın ünü dünya çapında biliniyor. Çanakkale’nin tanıtımı anlamında Çanakkale turizminin sahip olduğu çok kıymetli bir turizm ürünü olarak da görülen etkinlik Troia Yılı’nda daha da görkemli olacak.
2018 Troya Yılı’nda hem daha fazla yabancıyı bu etkinlik kapsamında ülkemizde ve şehrimizde ağırlamak maksadıyla düzenlenen etkinlikte Çanakkale’nin reklamı tüm dünyaya bir kez daha yapılacak.
Wilusa Turzim tarafından yapılan açıklamda etkinlik bilgisi şöyle verildi: “İngiltere’nin tirajı en yüksek basın kuruluşlarından ”Telegraph” gazetesinin yazarlarından Alex Preston ve Avrupada binlerce takipçisi bulunan, yüzme konusunda otorite yayınlardan “Outdoor Swimming” dergisinin yazarlarından Adrian Snodgrass ve Türkiyeye uzun yıllardır yabancı yüzücü getiren SwimTrek firmasının sahibi vede 2017 yılında İngilterenin prestiji en yüksek kraliyet ödülü “Quinn’s award” a layık görülen Simon Mourie 06 Haziran 2018 tarihinde, sabah saat 08.00’da Çanakkale Boğazı’nı, Eceabat şehir merkezi halk plajı – Çanakkale şehir merkezi yat limanı hattında yüzerek geçip dünya çapında Çanakkalenin ve Türkiyenin haber ve tanıtımını yapmak istemektedirler. Ulaştırma bakanlığının izni,Çanakkale Valiliği’nin koordinasyonu ve Wilusa Turizmin sponsorluğunda gerçekleşecek olan etkinlik sayesinde 2018 ve 2019 yıllarında daha fazla yabancı yüzcünün bölgemize gelmesi ve bölgemizin daha fazla tanınması için dünya çapında uluslararası reklam ve tanıtım yapma şansı yakalanmış olunacaktır.”

Etkinliği izlemek isteyenler yarın 09:15’te Yat Limanı Yüzme İskelesi’ne davet edildi.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com