Barbaros Mahallesi’nin Misafiri; Kılıçdaroğlu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Çanakkale Belediyesi’nin geleneksel mahalle iftarına katıldı. Barbaros Mahallesi’nde yüzlerce Çanakkaleli ile buluşan Kılıçdaroğlu’na milletvekilleri ve partililer de eşlik etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Pazar günü Çanakkale’nin altını üstüne getirdi. Sabah saatlerinden başladığı etkinliklere akşam iftar ile nokta koydu. Kılıçdaroğlu, Çanakkale Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği mahalle iftarına katılmak için Barbaros Mahallesi’ne geldi. Mahallede yüzlerce Çanakkaleli il iftar yemeğinde buluştu. Genel Başkan’a CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, İl Başkanı İsmet Güneşhan, Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve Milletvekili adayları katıldı.

“TÜRKİYE’DE İSTERİZ Kİ HERKES MUTLU OLSUN”

Genel Başkan Kılıçdaroğlu iftarda yapmış olduğu konuşmasında, “Güzel ve bereketli bir aydayız. Manevi duygularımızın yoğunlaştığı bir aydayız. Sevginin, hoş görünün ayındayız. Ramazan sofralarında bir araya geliyoruz. Gönül ister ki bütün günlerimiz böyle bir arada ve güzel olsun. Kimliklerimiz, düşüncelerimiz, siyasi kimliklerimiz farklı olabilir, dünyaya farklı gözlüklerden bakabiliriz ama aynı topraklarda huzur içinde yaşamalıyız. İsteriz ki her evde tencere kaynasın. İsteriz ki Türkiye’de işsizlik ve atama bekleyen öğretmenlerin dramı olmasın. Türkiye’de isteriz ki herkes mutlu bir yaşam sürdürsün.

“ANNELER ÇOCUKLARININ İŞSİZ OLMASINI İSTEMEZLER”

Öğrencilerimiz sınavlarına girdiler, kaçı kazanacak bilmiyoruz ama bütün öğrencilerimizi kucaklayalım. Onları başarılı, başarısız diye ayırmayalım. Onların sorunlarına eğilmek, onları güzel bir Türkiye’ye ulaştırmak hepimizin ortak görevidir. Ben kocaman bir adamken bile başımı annemin dizine dayayıp, sohbet ettiğim günleri hiç unutmuyorum. Onun bana verdiği sevgiyi hiç unutamam. Anneler çocuklarının işsiz kalmasını hiç istemezler.

“RAMAZAN SOFRASINDA POLİTİKA DOĞRU OLMAZ”

Ramazan gününde politik bir konuşma doğru değildir. Herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Allah dualarınızı kabul etsin.” açıklamalarında bulundu.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com