“Yerel ürünlerin geliştirilmesini teşvik edeceğiz”

İyi Parti Çanakkale Milletvekili Adayı İsmet Balkan, ilçe başkanları ve partililerle seçim çalışmaları kapsamında, Biga, Lapseki ve Ayvacık ilçelerinin ardından hafta sonu da Eceabat ilçesini ziyaret etti.

Ziyaretleri kapsamında, sanayi sitesi, pazar esnafı ve iş yeri ziyaretleri yaparak parti programları hakkında bilgiler verdi. Halkın yoğun ilgi ve teveccühü ile karşılaşan İyi Parti Çanakkale Milletvekili Adayı Balkan,  gezdiğim yerlerde görüyorum ki, insanlarımız İYİ’ye inanmış. Ülkemizde hakim.olan boğucu, bunaltıcı iklimi değiştireceğimize biz de inanıyoruz. 16 yıllık Ak Parti iktidarı döneminde özellikle esnafımız ağır vergi yüküyle karşı karşıya kaldı. Esnafımız zor durumda. Biga, Lapseki ve Ayvacık ilçelerimiz, özellikle yerel ürünleriyle bilinen, tanınan her biri ayrı bir marka değeri olan ilçelerimiz. Çanakkale, Allah’ın tüm cömertliğiyle güzellikler sunduğu, taşı toprağı bereketli bir kent. Biz İYİ Parti olarak, bütün ilçelerimizin ürün ve marka değerlerinin korunmasını ve geliştirilmesini teşvik edeceğiz. Bunlar için hazırladığımız, halkımızda karşılığını bulmuş projelerimiz var.” dedi.

16 YILDIR YALAN RÜZGARI GİBİLER”

Vatandaşların nabzını tutan İyi Parti Çanakkale Milletvekili Adayı İsmet Balkan, “Biz halkımızla, ‘Milletimizle sözleşme’ yaptık. Toplumda birlik, ekonomide güven, yönetimde liyakat olmazsa olmazımız olacak. Bu nedenle müsterih olun. Bir daha hiç kimse bizi söylevleriyle ayrıştıramayacak. Sen ben kavgasına düşüremeyecek. Sınav sorularına dahi sahip çıkamayan Ak Parti iktidarı, düşünün,  ülkeye nasıl sahip çıksın? İç ve dış politikada, komşularımızla olan ilişkilerimizde, terörle mücadele ve güvenlik konularında, ekonomide bu ülkeyi çıkmaza sürüklediler. 16 yıldır, yalan rüzgârı gibi, hep gerçekleştirmedikleri aynı vaatleri kullanan Ak Parti iktidarını, bu saatten sonra halkta karşılık bulması mümkün değildir  dedi.

İyi Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Meral Akşener’in de söylediği gibi, ‘İktidar yorgundur. Şoför yorgundur. Ve üstelik ehliyeti de yoktur.’ Halkımız, artık bu otobüse binmeyecektir. Ben, İYİ’lere gönül vermiş hemşehrilerimden ‘Yüzlerini güneşe dönmelerini’, Cumhurbaşkanı adayımız Meral Akşener’e, Millet İttifakı’na, biz İYİ’lere oy vermelerini istiyorum. Ak Parti iktidarı boyunca hep Saray, kontrolsüz ve sınırsız para harcadı Halkın parasını harcadı. Sizin paranızı harcadı. İYİ parti iktidarında, devlet kemer sıkacak. Halk nefes alacak. Milletimiz, hak ettiği gibi rahat bir nefes alacak.” dedi.

İlçe teşkilatıyla birlikte Eceabat’ta yaptığı çalışmalarda esnafa tek tek dokunan Balkan, ilçe halkı tarafından ilgiyle karşılandı. Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com