İlk LGS atlatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından bu sene ilk defa uygulanan Liseye Geçiş Sınavı (LGS), geçtiğimiz cumartesi günü iki oturumda tamamlandı.

Liseye geçişte yeni sınav uygulaması olan ilk LGS sınavı, 2 Haziran cumartesi günü iki oturum ile gerçekleştirildi. 2018 yılı LGS sınavında öğrenciler 09.30’da başlayan ilk oturumda, 75 dakika ve 11.30’da başlayan ikinci oturumda 60 dakika ter döktüler. 90 sorudan oluşan LGS sınavı 12.30 saatinde sona ererken lise adayları en azından sınavını stresini atlatmış oldu.
Sınav sırasında veliler ise okul kapılarında çocuklarını heyecanla bekledi. Lise Giriş Sınavı diğer yandan öğle saatlerine kadar trafiği de etkiledi. Hafta sonu olması sebebiyle de kalabalık olan kent merkezindeki trafiği bir de sınav yoğunluğu eklendi.

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Liseye Geçiş Sınavı’nda öğrencilere ilk olarak Sözel bölümde, 8’inci sınıf Türkçe dersinden 20, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil derslerinden 10’ar olmak üzere 50 soru, sayısal bölümde ise Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden 20’şer olmak üzere, 40 soru yöneltildi. 2 Haziran 2018 cumartesi günü gerçekleştirilen merkezi sınav sonuçları 22 Haziran 2018 tarihinde www.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilecek. Öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecek.

Yıldız SağlamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com