CHP’li Erkek seçim çalışmalarına devam ediyor

CHP Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Adayı Muharrem Erkek, seçim çalışmalarına Ayvacık’ta devam etti.

CHP Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Adayı Muharrem Erkek, öğlen Merkez’de seçim çalışmalarının ardından Ayvacık’a gelen Erkek, Çamköy’de hemşehrileriyle iftar gerçekleştirdi. İlçede depremin vurduğu Yukarıköy ve Naldöken Köyü’ne de ziyarette bulunan Erkek, burada hemşehrilerine seslendi.

Erkek şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıl depremle sarsılan Ayvacık’ta büyük yaralar açıldı. İktidar temsilcileri buraya gelerek büyük büyük vaatlerde bulundu. Sonuç? Hüsran. Köylerimiz üvey evlat mı? Ayvacık neden kaderine terk ediliyor? Tüm bunlarla birlikte, ekonomi dibe vurmuş durumda. Zaten sıkıntılı bir süreçten geçen hemşehrilerimiz, ekonomik sorunlar da yaşıyor. İşte tüm bu sorunlar 24 Haziran seçimlerinden sonra son bulacak. Toprağın bereketini artırmak, sofralara huzur getirmek için artık TAMAM. Asgari ücret net 2.200 lira seviyesine çıkarılacak ve asgari ücretten vergi alınmayacak. En düşük emekli aylığı 1500 lira olacak ve emeklilere Ramazan ve Kurban bayramlarında birer maaş ikramiye vereceğiz. Çiftçinin üretimde kullandığı mazottan ÖTV ve KDV’yi kaldıracağız. Böylece mazotun litresini çiftçiye 3 TL’den vereceğiz. Çiftçilerimizin tarımsal kredi borçlarının faizlerini sileceğiz. Köylerde ve tarımsal sulamada su kullanımına destek sağlayacak; şebeke, sondaj ve boru maliyetlerini merkezi bütçeden karşılayacağız. İhtiyaç olan bölgelerde kapatılan köy okullarını yeniden açacağız. Zorunlu haller dışında taşımalı eğitim uygulamasına son vereceğiz. Bunların hiçbirisi hayal değil. Unutulmasın ki siyaset bir tercih işidir. Tercihin halktan yana mı, yandaştan yana mı? Mazlumun yanında mı duracaksın, yoksa zalim mi olacaksın. Biz mazlumdan yanayız, halktan yanayız. Millet için geliyoruz.”

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com