Söz konusu “kentin namusu”

Haziran ayı belediye meclis toplantısına, Şubat ayında katıldığı bir programda tepki çeken açıklamalarda bulunan Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdullah Akın’ın idari soruşturmasının sonuçlanmamasına verilen tepkiler damga vurdu.

CHP’li Başkan Gökhan’ın “Kentimizin namusunu kurtarmak zorundayız. Rektörlüğü ziyaret edelim” teklifine AK Parti Grup Başkanvekili Ömercioğlu “Gitmeye hazırız” cevabını verdi. Adı geçen öğretim görevlisinin idari soruşturmasının sonuçlanması için CHP ile AK Parti, ÇOMÜ Rektörlüğü ziyaret etme konusunda ağız birliği yaptı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdullah Akın’ın ÇOMÜ TV ve radyosuna konuk olduğu programda söylediği; “1924’te Çanakkale ve Bursa’da genelev olarak, ahır olarak kullanılan camiler var” sözü sonrasında kendisine açılan idari soruşturmanın aylar geçmesine rağmen tamamlanmasına, Haziran ayı Belediye Meclisi’nde sert tepki geldi.
Adı geçen öğretim görevlisinin hala üniversitede görev yapıyor olması ve idari soruşturmanın sonuçlanmaması nedeniyle Çanakkale Belediyesi Başkanı Ülgür Gökhan, belediye meclis üyeleri ve il genel meclis üyelerine konuyla ilgili ÇOMÜ Rektörlüğünü ziyaret etme teklifinde bulundu. Bu teklife AK Parti Meclis Grup Başkan’ı Ömercioğlu’ndan “gitmeye hazırız” cevabı geldi.
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan “ker…ci” diyerek bahsettiği Yrd. Doç. Dr. Abdullah Akın’ı, “kim koruyor?” diye kamuoyuna sordu. Gökhan yaptığı konuşmada; “Bir ker….ci var biliyorsunuz. Adı Abdullah Akın. Hakaret etmiyorum, genel lafı söyleyen o. Bu adam için hala daha idari soruşturma yapılıyor. Bir gün sayın rektörü ziyarete üniversiteye gidebiliriz arkadaşlar. Gelmek isteyen olursa belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri… Herkes… Kentimizin namusunu kurtarmak zorundayız. Biz ker….ci değiliz arkadaş. Biz camiyi genel yapacak kadar ahlaksız değiliz.  Bu adamı kim koruyor? Bu Abdullah Avcı denilen adam gerek savcılık tarafından gerek üniversite tarafından gerekli soruşturmasının bir an önce bitmesini talep ediyoruz” dedi.

“SİZLER İLE BİRLİKTE ORAYA GİTMEYE HAZIRIZ”
Ramazan ayında siyasi kumpanyaya girmeyeceğini, herhangi bir tartışma konusu olmasını istemediğini ve “Ramazan ayını hep beraber yaşayalım” diyerek söze başlayan AK Parti Meclis Grup Başkanı Tülay Ömercioğlu; “Sizler ile birlikte oraya gitmeye hazırız. Biz bu yükü AK Parti olarak biz de benimsemiyoruz, sırtımızda taşımak istemiyoruz. Bununla ilgili siyasi çalışmalarımızı 24 Haziran’a kadar hayırlısıyla güzel geçmesini, kimsenin kimseyi kırmamasını, en güzel şekilde neticelenmesini ve tüm herkese hayırlar getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

Atakan Alkış

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com