Nerede Oy Kullanacağım? Tıkla Öğren!

24 Haziran’da gerçekleşecek seçimlere 1 aydan daha az zaman kaldı. Oy kullanacak vatandaşlar, artık YSK internet sitesinden oy kullanacağı yeri öğrenebiliyor. Nerede oy kullanacağınızı öğrenmek ve YSK seçmen kaydı sorgulamak için haberimizi okuyabilirsiniz…

Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri 24 Haziran’de yapılacak. 24 Haziran’da Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından hazırlanan erken seçim süreç takvimi ise işliyor. Seçime sayılı günler kala vatandaşlar, nerede oy kullanacaklarını öğrenmeye başladı.

Oy Kullanma Saatleri

Oy kullanma saatleri dış temsilciliklerde; 09.00 – 21.00 arasında, gümrük kapılarında 24 Saat (24 Haziran Pazar günü saat 17.00’a kadar) sürecek.
Tüm yurtta oy verme başlangıç ve bitiş saatleri ise  08.00-17.00 olarak Resmi Gazete’de yayınlandı.
Sandık Sorgulama

Üzerinde T.C. kimlik numarası olmayan bir kimlik belgesi ibraz eden seçmenin oy kullanabilmesi için bu belgelerin yanında seçmen bilgi kağıdını veya T.C. kimliğini ispata elverişli bir belgeyi de ibraz etmesi şart olacak. Seçmenler, YSK’nın internet sitesinden hangi sandıkta oy kullanacaklarını öğrenebilecek.

Nerede Oy Kullanacağım? Tıkla Öğren!

Yıldız SağlamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com