Çanakkale’den İnce’ye Maddi Destek

Cumhuriyet Halk Partisi İl ve Merkez ilçe yöneticileri, İl Genel Meclisi üyeleri, Belediye Meclis üyeleri ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, dün saat 9.30’da parti binası önünde toplandılar. CHP’liler, il binasından İş Bankası Çarşı Caddesi’ne yürüyüp burada Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye bağışta bulundu.

“3 MİLYON KİŞİDEN 9 MİLYON BAĞIŞ”

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, bilindiği gibi Milletvekili olmadığı için Hükümetin verdiği desteklerden faydalanamıyor. Desteklerden faydalanamayan İnce, seçim kampanyalarını ise partililerin yapmış olduğu bağışlardan karşılama kararı aldı. Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye bugüne kadar 3 Milyonu aşkın vatandaş 9 Milyon lira bağışta bulundu.

Dün ise saat 9.30’da Parti İl binası önünde bir araya gelen Çanakkaleli CHP’liler, İl Başkanı İsmet Güneşhan ve Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın öncülüğünde Çarşı Caddesi’nde bulunan İş Bankası Şubesine gittiler. Yaklaşık 70 kişilik bir ekiple bankaya giren CHP’liler, Cumhurbaşkanı adayı İnce’ye bağışta bulundular.

“ADAYLAR, HALKIN YARDIMLARIYLA KAMPANYA YAPIYORLAR”

Bağışlar yapıldıktan sonra İl Başkanı İsmet Güneşhan konuyla ilgili, “Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale il örgütü ve Belediye Başkanımızla birlikte Muharrem İnce’ye adaylığı sürecinde ihtiyacı olacak olan para için yardım kampanyasında bulundu. Bildiğiniz gibi devlet hazineden Cumhurbaşkanı adaylarına yardım yapamıyor. Adaylar halkın yardımıyla kampanyalarını yürütüyorlar. Bizde Cumhurbaşkanı adayımıza destek olmak istedik. Türkiye’nin her yerinde çok ciddi bir ilgi var. 24 Haziran’dan sonra Türkiye’yi yöneten kişi değişecek. Muharrem İnce demokratik parlamenter sisteme geçmek için çalışacaktır.” dedi.

“MEVCUT CUMHURBAŞKANI, DEVLETİN TÜM OLANAKLARINI KULLANIYOR”

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan yardım kampanyasıyla ilgili, “İl Başkanlığımızın önderliğinde partililer, belediye meclis üyeleri olmak üzere geldik ve kampanyaya destekte bulunduk. Bu önemli bir konudur. Partiler adaylara harcama yapamıyorlar. Kampanyalar halkın maaşlarıyla yapılıyor. Bu şartlarda, her şeyin pahalandığı şartlarda bir kişinin bu kampanyayı yönetmesi mümkün değildir. Mevcut Cumhurbaşkanı devletin bütün imkanlarıyla bu çalışmalarını yürütüyor ama diğer adaylarda durum öyle olamıyor.” açıklamalarında bulundu.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.