Subay adaylarından Ata’ya selam!

Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu (DAMYO) öğrencileri, indikleri Çanakkale limanında Cumhuriyet Meydanı’na tören yürüyüşü yaptı. Subay adayları meydanda yer alan Atatürk büstüne selam vererek alandan ayrıldılar.
Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu öğrencisi 350 astsubay ve subay adayı öğrenci, açık deniz eğitimi için çıktıları seyirde Çanakkale limanında inerek Atatürk büstüne selam verdi. Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan törende, Deniz Komutanlığı Bandosu da katıldı. Bir dakikalık saygı duruşu ve ardından okunan İstiklal Marşı’nın ardından Atatürk büstüne çelenk bırakıldı.
DAMYO tarafından her yıl öğrencilere denizcilik ve gemicilik, örf ve adetleri hakkında eğitim vermek; limanlarda yapılacak tören ve protokol faaliyetleri ile geleceğin subay adaylarının temsil yeteneklerini geliştirmek, okul ortamında öğrendikleri mesleki bilgileri pratiğe dönüştürmek, liman şehirlerinin öğrencilere tanıtılması amacıyla yapılan eğitimler kapsamında TCG SOKULLU MEHMET PAŞA (A-577) ve TCG İSKENDERUN (A-1600) gemileri ile seyre çıktılar.
Seyir yolunda Varna/Bulgaristan, Taranto/İtalya, La Valetta/Malta ve İzmir’in ardından Çanakkale limanlarına demir atan öğrenciler, Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan törenin ardından gemilerine tören yürüyüşü ile döndüler. 29 Mayıs Pazar günü Gölcük Poyraz Rıhtımı’na dönüş yapmayı planlayan öğrenciler aileleri ile buluşturulacak ve mezuniyet programları düzenlenecek.

Atakan Alkış – Aytaç Güç

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.