İlk Kadın Adayın İlk Ziyareti Gündem’e

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) ilk kadın adayı olan dördüncü sıra milletvekili adayı Doç. Dr. Songül Şentürklü, listelerin açıklanmasının ardından ilk ziyaretini Gazeteniz Gündem’e yaptı.

CHP’nin ilk kadın adayı Doç. Dr. Songül Şentürklü, ilk ziyaretini gazeteniz Gündem’e yaptı. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Biga Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi olan Şentürklü, eğitim alanı olan tarım ve hayvancılık konularındaki proje ve çalışmalarıyla da dikkat çekti.

Gazete İmtiyaz Sahibi Güngör Yıldız ile seçim süreci ve tarım, eğitim gibi temel politikalar üzerine bir süre fikir alışverişinde bulunan Şentürklü, ilk ziyareti görüşlerine değer verdiği bir gazeteci olan Yıldız’a yapmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Çiftçinin sorunlarına hakim olduğu görülen CHP’nin İlk Kadın Adayı Şentürklü, ülkenin tarım politikalarının acilen değiştirilmesi gerektiğini ve bu gücün de yalnızca siyasilerin elinde olduğunu fark ettiğinde aday olmaya karar verdiğini belirtti.  Mühim olanın CHP’nin iktidar olması diyerek taşın altına elini değil, başını ve yüreğini koyduğunu kaydeden ilk kadın aday, tarım politikalarını değiştirecek gücü elde edeceklerine olan inançla seçim çalışmalarını yürüteceğini ifade etti.

Doç. Dr. Şentürklü, kadın aday olarak çiftçi kadınların da kendisine ayrı bir ilgi  gösterdiğini belirtti. Gökçalı Köyü’nde konuştuğu bir kadın çiftçinin tarlasını bu yıl ekmediğini ifade eden CHP’li aday, mazot, tohum ve yem ücretlerini karşılayamadıkları ve her yıl ürünleri ellerinde kaldığı için ekip biçmeyi bıraktıklarını vurguladı. Gıdanın geleceğimiz için önemine de değinen Şentürklü, “Her zaman söylerim. Mutlu, huzurlu ve sağlıklı olmak istiyorsak, çiftçilerimizi tekrar efendimiz yapmalıyız.” dedi.

Eylem GözeldereBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.