Başkan Pınar iddialı konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığı milletvekili aday tanıtımını, bu akşam Akol Otel’de düzenlenen iftarın ardından gerçekleştirdi.

Milletvekilli adaylarını ilk açıklayan parti olan MHP’nin Çanakkale adaylarını İl Başkanı Hakan Pınar, kısa bir konuşmanın ardından tek tek kamuoyuna tanıttı.

Akol Otel’de düzenlenen iftar toplantısına İl Başkanı Hakan Pınar ve İl Yöneticileri, Merkez İlçe Başkanı Mesut Ergin, Milletvekili adayları, partili sendika başkanları, gazete ve televizyon sahipleri ile basın mensupları katıldı.

Başkan Pınar’ın ardından sırasıyla söz alan Evren Yalçın, Necip Fazıl Bayram, Aliye Ertopçu ve Arda Bozkurt kendilerini tanıtırken gündeme dair açıklamalarda bulundu. Gündem ve seçim değerlendirmesinin ardından basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Başkan Pınar, seçim için iddialı söylemlerde de bulundu. Daha önce de vurguladığı seçim hedefini yineleyen İl Başkanı Hakan Pınar, bu seçimlerde Çanakkale’den 1 vekil ve yerel seçimlerde en az 5 belediye başkanı çıkaramazsa kendini başarısız sayarak istifa edeceğini kaydederken, ülkenin içinde bulunduğu işsizlik, ekonomi gibi sorunların ise kendilerine yüklenmemesi gerektiğini söyledi.

“ÇANAKKALE’DE MİLLETVEKİLİ ÇIKARTACAĞIZ”

7 Haziran seçimlerinde TBMM’ye Çanakkale’den bir milletvekili gönderdiklerini hatırlatan İl Başkanı Hakan Pınar, 24 Haziran seçimlerinde de hedeflerinin en az bir tane milletvekili adaylarını TBMM’ye göndermek olduğunu açıkladı. Pınar; “Asli hedefimiz; 7 Haziran’da alıp 1 Kasım seçimlerinde kaybettiğimiz milletvekilini tekrar elde etmektir. 4 milletvekili adayımız da sosyal hayatlarında aktif… Hareketimizin mutfağından çıkarttığımız dört adayımızı halkın huzuruna çıkartıyoruz.” dedi.

“BABAMIZIN OĞLU DEĞİLLER!”

AK Parti ve MHP’nin aynı ittifak içerisinde fakat farklı siyasi partiler olduğunu belirten Başkan Pınar; “Liderimiz Devlet Bahçeli ülkemizin çıkarları, milli menfaatlerimiz doğrultusunda; mevcut iç ve dış tehditleri düşünerek alınması gereken bir kararı almıştır. 24 Haziran tarihinde de güçlü bir MHP’nin ve AK Partiden güçlü bir meclis olacak. Yalnız burada şuna da dikkat çekmek istiyorum; ne Cumhurbaşkanı, ne Başbakan ne de AKP bizim babamızın oğlu değil! Milli ve yerli politikaları ürettikleri ve devam ettirdikleri sürece biz terörle mücadelede, onurlu dış politikada ve ülke menfaatleri neyi gerektiriyorsa hükümetin yanındayız. Cumhur ittifakının aslı budur, bu şekilde devam edecektir. Siyasi ortağımız aynı siyasi çizgiyi devam ettirdiği sürecedir.”

“ÜLKE GİTTİKTEN SONRA NEYİN SİYASETİ?”

“Liderimizin çok güzel bir sözü var. Ülkemiz, milletimiz elden gittikten sonra biz neyin siyasetini yapacağız? Hakikaten elimizi vicdanınıza koyun; FETÖ aldattı, PKK aldattı, Esat ailesi aldattı alın bunu siyaseten kullanın. Kafadan yüzde 25 oy yapar. Ama devlet elden gittikten sonra yüzde 25 değil yüzde 45 oy alsak ne olur? Ülkemiz Suriye gibi olursa, iç savaş çıkarsa sokaklar kan gölüne dönerse biz neyin siyasetini yapacağız. Biz önce demiyor muyuz ülkem ve milletim. Biz sahada bunu anlatabilsek zaten MHP’nin samimi siyaset anlayışını halka anlatabilsek zaten başka da bir şey anlatmaya gerek yok.”

“İKTİDARIN VEBALİ MHP’YE AİT DEĞİLDİR”

“AK Parti Cumhur İttifakı altında bizim siyasi paydaşımız olabilir ancak altını kalınca çizmek istiyorum MHP kendi kurumsal kimliği ve logosu ile kullanılacak olan oy pusulasında yer alacaktır. Sahada sık sık karşılaşıyoruz; 16 yıllık AK Parti iktidarının vebali MHP’ye ait değildir. Biz öyle bir sorunun muhatabı olmak istemiyoruz. MHP 15 Temmuzdan sonra ülkenin karşı karşıya kaldığı iç ve dış tehditleri doğru anlamış ve buna göre insiyatif almış bir siyasi kurumdur. Onurlu ve omurgalı dış politikada, taviz verilmeden terörle mücadele karşılığında hükümetin yanındayız.”

“BİZE NE KARDEŞİM?”

Hükümetin uyguladığı yanlış ekonomik politikaların MHP ile ilgisi olmadığını oldukça sert ifadelerle altını çizen MHP İl Başkanı Hakan Pınar; “Benzin 5,86 olmuş bize ne kardeşim! Hükümeti biz mi yönetiyoruz? Dolar 5 liraya koşuyor, avro 6 liraya koşuyor, bize ne kardeşim. 16 yıldır ülkenin başında biz mi varız? Bunun hesabını 16 yıldır ülkeyi yöneten AK Partili siyasetçiler geldiğinde kendilerine sorun. MHP bu ülkeye ne yaptı? 2011 yılında getirip koydular dönemin başbakanının önüne Suriye açılımını, bugün yapılan Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekâtı o zaman biz önerdiğimizde yapılsaydı bunca şehit verilir miydi? Bunun vebali, hesabı bize ait değil. Bugün itibariyle bu iş birliği ve beraberlik ülkenin, milletin ve devletin lehine olduğu için MHP, AK parti ile birlikte yürümektedir. Bu kadar basit. Buğdayın fiyatı düşükmüş, fındığın bilmem nesi, benzin yok şu kadarmış. Bize ne kardeşim, 16 yıldır bu ülkeyi biz mi yönetiyoruz. Bunun hesabını biz neden verelim? İster gelen adaya hesabını sorun, isterseniz sandıkta sorun. MHP kurumsal logosu ve kimliği ile oradadır.”

“BIRAKIR GİDERİM”

Göreve geldikten sonra verdiği sözü tekrar yineleyen Hakan Pınar, genel ve yerel seçimlerinde 1 Milletvekili ve 5 belediye başkanı çıkartamazlarsa istifa edeceği hedefini yineledi. Pınar, gazetemizin Cumhur İttifakı kapsamında Erdoğan için köylerde oy isteyip istemeyeceği sorusu üzerine şöyle konuştu: “Seçim pusulasında kendi kimliğimiz ve logomuz ile oy pusulasında yer alıyoruz. Geçmişte AK Parti’ye, CHP’ye oy vermiş kişiler mevcut iktidarı beğenmiyor. CHP’nin yeni kimliğini beğenmiyorlarsa; dilerse pusulada Üç Hilal’in üzerine mührü basar geçer. Cumhurbaşkanlığına gelirsek; kendi partisinde bile itibar görmeyip genel başkanına iki kez yenilen İnce’yi mi? Fethullah Gülen’in manevi kucağına oturmuş ablayı mı? Biz kimi destekleyelim? Dolayısıyla burada aklın yolu birdir. Milli ve yerli politikaları yürüttüğü sürece, terörle mücadele ettiği sürece MHP’de Sayın Cumhurbaşkanı için oy isteyecektir. Siyasi hedefimiz de çok basit bir denklemdir. MHP’nin son 5 seçimlerde aldığı sonuçları inceledim. 46’nın altına düşmüyor, 72 bin civarlarında da oy almış. takriben 60 bin civarında bir oy alıyoruz. 1 Kasım seçimlerinde her türlü hakarete uğradığımız halde bile ölüsü 53 bin oy yapıyor. Ben aklıselim bir ülkücünün gidip de o partiye oy vereceğini sanmıyorum.  Hadi kafası karıştı 3-5 bin kişi gitti verdi oy; 15 Temmuz’dan sonra MHP hiç mi takdir görmedi halktan? Dolayısıyla anketlerde 52-58 bin oy aldığımızı görüyoruz, henüz ne liderler sahaya çıkmışlardır, ne de biz doğru düzgün buluştuk. Çalışmalarımıza hızla başlayarak oy oranlarımızı arttıracağız. 55 binler seviyesinde oy potansiyeli ile seçimlere başlangıç yapacak olmamızı önemli buluyorum. Hedefimiz İyi Parti’nin MHP’den çok CHP’yi böleceğini öngörüyoruz, aşağı yukarı 120 bin bandına düşeceklerini öngörüyoruz. 60 bin oy bir vekil çıkartır ama biz hedefimizi 85 bin olarak ortaya koyduk. Zaten 65 bin altı bizim için başarısızlıktır. Ben daha önce söylemiştim; 1 vekil ve 5 Belediye başkanı çıkartamazsak bırakır giderim demiştim. Bu süreçte bir vekil çıkartamazsak eğer; Çanakkale’nin 23 belediyesi var, 23’ünün başkanlığını kazansak da ben durmam. Açık ve net söylüyorum; vekil çıkartamazsak da teşkilatların yanında olacağım ama sözümü tutamadığım için 23 belediyenin hepsini MHP alsa da ben o koltukta oturmam.” iddiasında bulundu.

Soru – cevap kısmının ardından toplantı, adaylar ile başkanların bozkurt işareti yaparak toplu poz vermesiyle sona erdi.

Eylem Gözeldere

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.