Nerede O Eski Bayramlar!

19 Mayıs Atatürk Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kentte coşkuyla kutlandı. Kentte bulunan okullar, öğrenciler, protokol üyeleri ve veliler sabah saatlerinde çelenk töreni için Cumhuriyet Meydanı’nda hazır bulundular. Sabah saat 10.00’da başlayan törenlerde kalabalık dikkat çekti.

19 Mayıs Atatürk Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda saat 10.00’da tören düzenlendi. Düzenlenen törene kentte bulunan okullar, öğrenciler, milli sporcular, protokol üyeleri ve askeri bando katıldı. Törenlerde İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından Atatürk Büstü’ne çelenk sunuldu.

Törende konuşma yapan Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp, “Geleceğimizin teminatı gençler… 19 Mayıs Atatürk’ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda sizlerle bir arada olmaktan duyduğum mutluluğu iletmek istiyorum. Sizler ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ diyen Atatürk’lerin soyundansınız. Büyük öz verilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerleri gelecek kuşaklara aktarmak sizlerin en büyük uğraşı olmalıdır. 19 Mayıs 1919 Türk tarihinin dönüm noktasıdır. Mustafa Kemal yediden yetmişe, her insanımızı arkasına alarak milli mücadeleyi başlatmıştır. Bu zorlukları be bağımsızlığın nasıl kazanıldığını her birinizin daha iyi bilmesi gerekmektedir.” dedi.

Konuşmanın ardından tören sona erdi ve Bayrak Yürüyüşü başladı. Cumhuriyet Meydanı, İnönü Caddesi ve Kayserili Ahmet Paşa Caddesi’nden geçen kortej Morabbin Parkı’na kadar yürüdü. Düzenlenen yürüyüşe İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Gençlik Spor İl Müdürü Aziz Sinan Alp ve Ak Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız katıldı.

Kortejden sonra Morabbin Parkı’nda gösteriler düzenlendi. Burada düzenlenen etkinliklere Vali Orhan Tavlı, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mithat Kemal Algül, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve diğer protokol üyeleri katıldı.

Troia Dans gösterisi ve halk oyunlarından sonra meydanda etkinlik sona erdi.

Tunahan Ünsal

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.